GREEN LIGHT je program na podporu podnikání

Pomůžeme tobě a tvému nápadu k úspěchu, stačí si jen vybrat jednu ze dvou variant - Start nebo Akcelerátor

GREEN LIGHT
Start


Nosíš v hlavě podnikatelský nápad?
Přijď se k nám poradit!

Více o programu »

GREEN LIGHT
Akcelerátor


Má už tvůj projekt konkrétní obrysy?
Akcelerátor rozjede tvůj projekt!

Více o programu »

Novinky

Směr vpřed!

I s dobrým průvodcem, v podobě odborných lektorů, se člověk v byznys džungli může občas ztratit. Aby se vám toto nepřihodilo, máme tým úžasných mentorů, kteří vás vždy správně nasměrují, abyste se vyhnuli slepým uličkám, zastaví vás před srázem nebo vá...

číst více

Green Light Akcelerátor je jako procházka růžovým sadem

Cesta je trnitá a dojít do konce vyžaduje trpělivost, ale stojí to za to! Čím vším musí účastníci programu projít? Náročná trasa s 15 zastávkami v různých oblastech podnikání trvá 4 měsíce. Máme ale ty nejlepší „průvodce“. Naši lektoři jsou odborníci ...

číst více

PODNIKÁNÍ! Mnoho podob, jeden cíl.

Uběhlo už devět let od zahájení prvního ročníku Green Light Akcelerátoru. Vystřídala se zde rozmanitá škála projektů od zdravotnických potřeb, sportovního náčiní, různých aplikací po high-tech zemědělský stroj.

číst více

Pokud jsou vám zaměstnanecká pravidla těsná, zkuste podnikat

Podnikání jako jedna z cest, která může vést k úspěšné kariéře. Tak jednoduché to určitě není a mnoho začínajících si „natluče nos“. Ale známe to všichni, i po životních debaklech se člověk znovu postaví na nohy a buď je o zkušenost silnější, a pustí s...

číst více

První online Startup Show má svého vítěze. Nilmore zazářil přímo v Planetáriu

Ačkoliv tento ročník nedoprovázel tradiční šum diváků z hlediště, volba vítězného projektu byla stejně napínavá jako jindy. Ve čtvrtek 29. dubna se konal osmý ročník akceleračního programu Green Light Startup Show, letos zcela netradičně formou live st...

číst více
About us

GREEN LIGHT

Máš podnikatelský nápad, ale nevíš, jak ho probudit k životu? My víme, jak na to a pomůžeme ti s tím - od nápadu až k fungujícímu byznysu!

Green Light je v současnosti nejucelenější akcelerační program v Moravskoslezském kraji, který organizuje Centrum podpory inovací Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava a který funguje už osm let. Program je pro všechny účastníky zdarma. Pokud máš nějaký vztah k Moravskoslezskému kraji, určitě se přihlas! Rádi se s tebou a tvým nápadem seznámíme.

Podle toho, v jaké fázi se nacházíš, si můžeš zvolit ze dvou variant programu – Start nebo Akcelerátor. GL Start je určen pro všechny, kteří mají nápad a chtěli by zjistit co a jak dělat dále. V GL Akcelerátoru rádi přivítáme všechny, kteří svůj nápad ideálně už ověřili s potenciálními zákazníky a mají tým, který na něm pracuje. GL Akcelerátor tradičně končí GL StartUp Show, kde se vybrané projekty představí veřejnosti a investorům. Mrkni na záznam poslední show a nasaj startupovou atmosféru.

Vytváříme nejlepší start-upové podmínky
pro spojení s investory a firmami

  • 8 let existence
  • 429 hodnocených projektů
  • 133 účastníků programu
  • 47 investovaných milionů

Reference

Nilmore MIKULÁŠ HURTA
Většina startupů nemá v začátcích extra moc financí, a proto v týmu všichni dělají všechno. A ono je dobré, když vás to „všechno“ někdo naučí.
GREEN LIGHT nás propojil s experty, se kterými jsme vyladili naše PPC strategie, firemní prezentaci nebo marketingovou komunikaci. Taky zázemí GREEN LIGHT kanceláře, podpora vizuálního týmu a vůbec ten pocit, že se máte v případě potřeby na koho obrátit, je super. Upřímně GL přerostl naše očekávání a pomalu přerůstá i hranice regionu – stává se z něj akcelerátor evropské úrovně.
více
ReNa KATEŘINA KLIMEŠOVÁ
GL zhmotnil náš nápad do reálného projektu. To, nad čím jsme do té doby jen přemýšleli, jsme během GL programu skutečně řešili.
Pravidelné konzultace s mentorem nás posunuly mílovými kroky vpřed a díky odborným workshopům jsme z ničeho dokázali vytvořit fungující firmu. A to i přestože se letos vše muselo přesunout do onlinu. Závěrečná GL Startup Show a představení projektu odborníkům na špičkové úrovni bylo pro nás velkým testem, zda to celé dává smysl. Dostali jsme jedinečnou zpětnou vazbu a získaná finanční podpora byla třešničkou na dortu. Velké díky.
více
ULLMANNA Martin Ullmann
GREEN LIGHT Akcelerátor byla pro nás jízda zakončená velkým finále! Ale stále se připravujeme k tomu opravdovému závodu, který nás čeká a to boji o zákazníky.
V rámci programu jsme prošli všemi hlavními body podnikání. Akcelerátor doporučuji jak lidem s dobrým nápadem, kteří teprve uvažují o založení firmy, tak i trochu zkušenějším projektům, neboť je zde vždy prostor ke zlepšení a učení se novým věcem. Workshopy s lidmi s praxí jsou velmi inspirativní.
více
WaterPin Josefína Šumová
Když má člověk nápad a řekne o něm svému kamarádovi, dostane většinou jen slabou podporu, která ho znejistí a přestane tak třeba svému nápadu věřit.
Když o svém nápadu řekne komukoliv z týmu GL, dostane reakci: ,,To zní dobře. Tohle by mohlo fungovat! Pojďme se podívat, co je na trhu podobného a vylepšeme to!" Zúčastnit se GL pro nás byla skvělá příležitost, děkujeme!
více
Dustee Nikola Carić
GREEN LIGHT funguje jako skvělá startovací čára. Mohli jsme si v něm ověřit, že naše myšlenka má smysl.
Ale taky třeba poznat svůj tým a to, jak v něm máme rozdělené role.
více
DMKey technologies s.r.o. (Domiro) Dominik Uskoba
Na začátku jsem měl nápad a teď stojím před dokončením prototypu.
Mám zájemce o svůj výrobek, poznal jsem řadu skvělých lektorů, kteří mi pomohli s tím, v čem jsem si nebyl úplně jistý, navázal jsem spolupráci a věřím, že tím to zdaleka nekončí. GREEN LIGHT mi pomohl rozjet a splnit sen.“ Dominik Uskoba
více
EL STYLO Jan Voráček
GREEN LIGHT mi dal to, že se najednou z projektu, na kterém jsem dlouho sám pracoval, stalo podnikání.
Musel jsem se mu začít intenzivně věnovat, plnit úkoly a dodržovat termíny. Nakoplo mě to a motivovalo. Hlásil jsem se do akcelerátoru s konkrétním produktem a potřeboval jsem peníze. Zpětně vím, že peníze by neměly být hlavní motivací. Získal jsem výborné kontakty i návaznost na MSIC, seznámil se se zajímavými lidmi. Dneska když řeším problém, tak stačí zvednout telefon a poradím se s konkrétním člověkem. Tohle je pro mě největší přínos.
více
Acrios systems (En Log) Radim Malinowki
Program GREEN LIGHT mě naučil, jak uchopit prezentaci svého produktu a jak nastavit svůj business plán.
Zjistil jsem, jak je důležité nejprve ověřit, zda má projekt uplatnění na trhu, předtím než investuji peníze a čas do jeho technického řešení a celkové realizace.
více

Lektoři a mentoři

Ondřej Homola
Ondřej Homola Adviser více

Co-founder Lifeliqe a Corinth – XR vzdělávacích platforem pro základní a střední školy. Příchod jeho startupu do Silicon Valley v roce 2011 již během několika týdnů přinesl setkání se Stevem Balmerem. V obou následujících dvou letech byli vybráni mezi top 3 partnery Microsoftu ve vzdělávání na světě. Mimo jiné produkt předinstalován do HP počítačů pro školy. Na úspěch navázalo strategické partnerství s HTC Vive (VR) a Hololens (AR). Nakonec si projektu všimla i odborná veřejnost a přišlo pozvání mluvit na Harvardu či Stanfordu o nových trendech ve vzdělávání (XR).

Miloš Lukačka
Miloš Lukačka PRAEGON CAPITAL více

Miloš se věnuje spravování a investování do malých a středních firem, mezi které spadají i startupy. Zajímají jej především B2B startupy, kterým umí v rámci své skupiny smysluplně pomoci a najít partnery. Poskytuje angel, pre-seed a seed money, přičemž preferuje tzv. „hands-on přístup“, kde se snaží zakladatelům co nejvíce pomáhat v každodenním firemním životě. Při rozvoji se zaměřuje především na německy mluvící trhy.

Lukáš Hrdlička
Lukáš Hrdlička Presenation více

Lukáš pomáhá vynikajícím lidem a firmám vynikat. Je zakladatelem společnosti Presenation.com kultivující veřejný projev a pracuje jako lektor prezentačních dovedností. Proškolil stovky lidí ve firmách jako Microsoft, LEGO, či Konica Minolta a připravil řečníky na světové konference a startup soutěže v Americe, Evropě i Asii. Své zkušenosti sdílel na TEDxEAL v Dánsku a skrz jeho online kurzy prošlo více než 15 000 velmi spokojených účastníků.

Jan Adam Plaček
Jan Adam Plaček Centrum podpory inovací VŠB-TUO více

Adam má dlouholeté zkušenosti s vedením obchodních týmů a business developmentem, jak z prostředí mezinárodních korporací, tak i z malých firem a vlastního podnikání. Startupům se věnuje již 10 let a zaměřuje se na ověřování nápadů, zpracování strategií a na rozvoj osobního potenciálu startupistů.

Jan Jůzl
Jan Jůzl Klub DOCK více

Honza stál u zrodu GREEN LIGHT, program vymyslel, podílel se na jeho dalším rozvoji a několik let jej i vedl. V současné době GL podporuje jako zkušený mentor a networKING. S Honzou se můžete potkat v oblíbeném ostravském klubu DOCK, jehož je spolumajitelem, a také na různých akcích zaměřených na oživení veřejného prostoru v centru města. Na spoustě z nich se podílí organizačně, jindy zase prodává dobroty, které sám uvaří a upeče.

Daniel Kudláček
Daniel Kudláček CZ testing institute s.r.o. více

Mentor a konzultant se zaměřením na systémy řízení kvality, posuzování shody výrobků, jejich zkoušení, přípravu technické dokumentace a uvádění na trh. Zvláštní odbornou specializací jsou zdravotnické prostředky. Po více než 15 letech působení v mnoha manažerských rolích se středních firmách je nyní jednatelem a výkonným ředitelem CZ testing institute. Začínajícím firmám pomáhá projít mnohdy složitým procesem certifikací, registrací a povolení, zpracování odborných analýz a správného odzkoušení.

Jaroslav Procházka
Jaroslav Procházka více

Jaroslav se společně s firmami a jejich lídry snaží budovat agilní a inovační kulturu tam, kde to dává smysl a kde jsou tomu lidé nakloněni. Zkušenosti sbíral přes 15 let v různých rolích od IT vývojáře po produkťáka v několika firmách i svých projektech. Jeho přístup je hodně o spolutvorbě s týmy, koučování, mentoringu, stínování a simulacích. Spoluzaložil dva startupy: mobilní tržiště pro nábor mladých lidí QuickJOBS a technologické SimplyIT.cloud. Spoluzaložil také podnikatelský inkubátor, je mentorem v dalších inkubátorech a soutěžích a podnikatelské aktivity organizoval a vyučoval i pro studenty vysokých škol v Ostravě. Spolupořádal a vytvářel konference inAgile, Product inAgile, HRin, Konference o talentu, či Ostravský TEDx. O zkušenosti se rád dělí i v knihách, e-knihách a článcích na LinkedIn i svém blogu www.differ.cz.

Pavlína Žukovská
Pavlína Žukovská NEODAT více

Finanční plány, účetnictví a daně jsou jejím denním chlebem, protože společně s partnerem založili společnost zaměřující se na účetní a daňové poradenství. Pavlína je certifikovanou daňovou poradkyní, specializuje se na účetnictví kapitálových firem. Ve všech oblastech se také neustále vzdělává, aby jí neunikla žádná novinka, která může klientům pomoct. Oblast financí je v Pavlínině podání něčím velmi důležitým, ale přitom docela pochopitelným, a to nejen proto, že si velmi zakládá na osobním přístupu.

Oskar Kořistka
Oskar Kořistka Supernova více

Oskar spolu s kolegy založili úspěšný startup Supernova, ve kterém společně vyvíjejí nástroj pro zjednodušení tvorby mobilních aplikací. V loňském roce získali investici od předních světových VCs pro další rozvoj a rozšíření základny uživatelů. Supernova se také jako zatím jediný český startup účastnila akcelerátoru YCombinator v Silicon Valley. Oskar tvrdí, že dobré nápady jsou všude kolem nás, stačí je jen objevit a pořádně se do nich opřít. Právě s tím a také svými zkušenostmi by chtěl projektům v GREEN LIGHT pomáhat.

Jan Tkáč
Jan Tkáč AVE Soft více

Zakladatel a ředitel softwarové firmy s více než 15letou historií a řadou ocenění. Honza je především inovátor. I když má zkušenosti s řízením klasické firmy, jeho srdce tepe především pro startupové projekty. Zajímavé zkušenosti posbíral se svým startupem při působení v San Franciscu a Bostonu. Jan je mentorem GL a jeho motivací je pomoci projektům vyhnout se zbytečným chybám a urychlovat jejich progres.

Matěj Kastner
Matěj Kastner ProRocketeers více

Agilní coach, mentor a školitel působící ve vývojářském studiu ProRocketeers z Ostravy, které se zabývá vývojem webových aplikací na míru formou team-as-a-service a vývojem vlastních startupů z oblasti medicíny a lesnického průmyslu. Matěj prošel za svou dráhu v IT cestu od podnikání na vlastní noze po roli CTO. Má zkušenosti jako vývojář, technický lídr i jako vedoucí vývojového oddělení o dvou stovkách lidí. Vedl několik agilních transformací – interně i externě. Zaměřuje se dlouhodobě na smysluplné vedení lidí a produktů v IT. Ze startupové oblasti můžeme zmínit vývoj a uvedení na trh produktu WOODR pro lesnický průmysl. Dále se v rámci ProRocketeers podílí na startupu v medicínské oblasti, kde dochází ke kombinaci vlastního HW a mobilních zařízení klienta a lékaře, významně rozšiřující možnosti vzdálené neurorehabilitace. Matěj rád poskytne své bohaté zkušenosti z vývoje IT produktů a síť kontaktů pro co nejsmysluplnější směřování vašeho nápadu.

Kristýna Szkanderová
Kristýna Szkanderová We Are Signature  více

Kristýna je spoluzakladatelkou netradiční marketingové agentury We Are Signature. Mimo jiné také mentorkou a konzultantkou online marketingu. Specializuje se na oblast sociálních sítí. Pomáhá značkám, neziskovkám i startům najít cestu, jak začlenit sociální sítě do celého marketingového mixu. Strategicky řídit obsah, vyhledat správnou cílovou skupinu, budovat komunitu a pečovat o zákazníky. Proškolila už stovky lidí ve firmách jako je L’ORÉAL, Fyzikální ústav akademie ved ČR, PR akademie pro neziskovky popularizace vědy, Kulturní organizace pod Moravskoslezským krajem, Feedo.cz, Košík.cz, ImpactHub, Czechinvest a další. 

Renáta Valerie Nešporek
Renáta Valerie Nešporek více

Kreativní, schopná, zkušená a podnikavá žena, manažerka, mediátorka a průvodkyně pro začínající podnikatele. Říká, že miluje příležitosti a vybere si vždy tu správnou. Ráda posouvá lidi, ale také aktivity dále a rozvíjí jejich potenciál. Renáta Valerie je předsedkyní regionálního klubu Ostrava a 1. viceprezidentkou Českomoravské asociace podnikatelek a manažerek, fashionmanažerka návrhářské značky, věnuje se poradenství, celoživotnímu vzdělávání, fundraisingu, módě a umění a má i nemalé zkušenosti z akademického prostředí.

3advokáti
3advokáti advokátní kancelář více

Mladí advokáti, kteří jsou nadšení z nových technologií a nebrání se pomoci pro začínající podnikatele. Právo v jejich podání není změť nesrozumitelných paragrafů a vět, ale docela zábava. Dokáží pomoct se založením firmy a veškerou dokumentací kolem, zabývají se ale samozřejmě i dalšími právními oblastmi. Jak sami tvrdí, začínali trochu startupovým způsobem, proto všem nadšencům rozumí a jsou hrdí, když s nimi pak mohou slavit podnikatelské úspěchy.

Projekty

Projekty 2021
RENA
RENA více
ŠIFROMÁNIE
ŠIFROMÁNIE více
ANANDITA JOGA
ANANDITA JOGA více
ANTHONY APP
ANTHONY APP více
CONTROLME
CONTROLME více
CHALLENGI
CHALLENGI více
NILMORE
NILMORE více
BE YOUR BEST
BE YOUR BEST více
JONGGLE
JONGGLE více
GRINCELL
GRINCELL více
KIRLA
KIRLA více
Projekty 2020
KYBERNETICKÁ AKADEMIE
KYBERNETICKÁ AKADEMIE více
WATERPIN
WATERPIN více
THE INDEPENDENT
THE INDEPENDENT více
PROFIL 365
PROFIL 365 více
ULLMANNA
ULLMANNA více
Projekty 2019
Urbido
Urbido více
VIRTUAL REAL LIFE
VIRTUAL REAL LIFE více
EXPRESS JUICE BAR
EXPRESS JUICE BAR více
StoRest
StoRest více
FreeCross
FreeCross více
BEZCHYB
BEZCHYB více
SenSei Resonance Space
SenSei Resonance Space více
Projekty 2018
Dustee
Dustee více
WAPS TECHNOLOGIES
WAPS TECHNOLOGIES více
Quine Engine
Quine Engine více
Bellemed Innovations
Bellemed Innovations více
DMKey technologies s.r.o. (Domiro)
DMKey technologies s.r.o. (Domiro) více
Joystree
Joystree více
Eddie
Eddie více
EL STYLO
EL STYLO více
Projekty 2017
Zero Waste University
Zero Waste University (lokální) více
Vesper Light
Vesper Light více
Troopito
Troopito více
ApuTime
ApuTime více
Quido
Quido více
Tike
Tike více
Twibe
Twibe více
Hlavou, srdcem
Hlavou, srdcem (lokální) více
ChemLight
ChemLight více
Gym4You
Gym4You více
I am coach
I am coach více
Projekty 2016
Evidis
Evidis více
MIR-D (Nový typ objektu k bydlení)
MIR-D (Nový typ objektu k bydlení) více
Gloffer
Gloffer více
Fyziomáma
Fyziomáma více
Sliders.cz
Sliders.cz více
lookie
lookie více
EnLog
EnLog více
Projekty 2015
4 visison
4 visison více
Tomorrow Magic
Tomorrow Magic více
Buildeo
Buildeo více
Conbri
Conbri více
Copycat
Copycat více
Equriosity
Equriosity více
Kosheek
Kosheek více
GoPreview
GoPreview více
Dobrehodnoceni.cz
Dobrehodnoceni.cz více
Projekty 2014
XTND (dříve DRIWHEL)
XTND (dříve DRIWHEL) více
Fairbox
Fairbox více
Transparent City
Transparent City více
Find Somebody
Find Somebody více
Linda formátuje
Linda formátuje více
Petkoš
Petkoš více
CIMETY
CIMETY více
PresentiGo
PresentiGo více

Partneři

Organizátoři
Centrum podpory inovací VŠB - TU Ostrava
Hlavní partneři
SDE - Software Solutions Moravskoslezský kraj
Podporovatelé
CzechStartups.org BUSYMAN ATEsystem Neodat TietoEVRY ESN VŠB - TU Ostrava Presenation Lighthouse Ventures Vysoká škola podnikání a práva Patrioti MSK Slezská univerzita v Opavě Ostravská univerzita CzechInvest Praegon Capital PRESENTIGO 3advokati.cz Younie CZTesting Moravskoslezské inovační centrum
Mediální partneři
Magazín PATRIOT Mámnápad.cz Sokolská33
Start business

Zapni podnikání

Chceš se v souvislosti s Tvým nápadem poradit? Sjednej si s námi schůzku. Rádi Tvůj nápad probereme a poradíme Ti další kroky.

Kontaktujte nás

Kontakt

Koordinátor GREEN LIGHT

Tereza Kašingová
+420 734 426 007 tereza.kasingova@vsb.cz

Vedoucí týmu Podpory podnikání

Andrea Šimoníková
+420 731 663 328 andrea.simonikova@vsb.cz

PR manažer

Lenka Kolarčíková
+420 597 329 190 lenka.kolarcikova@vsb.cz

Adresa

Centrum podpory inovací
Studentská 6202/17
708 00 Ostrava-Poruba