Zpět na hlavní stránku 01.02.2017

Zero Waste University (lokální)

Univerzita s nulovým odpadem. To je ambiciózní projekt, jehož smyslem je vytvořit na univerzitách uzavřený ekosystém odpadů. Jak? Minimalizací (ne-li eliminací) vzniku směsného odpadu, který univerzita produkuje a důsledným tříděním recyklovatelného odpadu. V běžný den mohou být v prostorách univerzit stovky i tisíce lidí. Množství vyprodukovaného odpadu je tedy obrovské. Z dobře vyseparovaného odpadu se dá vyrobit cokoli. Například víte, že na jedno tričko stačí sedm PET láhví?

Zero Waste University (lokální)

Vzniklý vytřízený odpad by posloužil jako materiál pro výrobu univerzitních propagačních předmětů nejrůznějšího typu (textil, tašky, psací potřeby, designové výrobky). Užitek toho ekosystému tak bude dvojí.

Dle autorů nápadu Zdeňka Polanského a Lukáše Orose mají propagační předměty pro studenty i zaměstnance význam. Svým způsobem se jedná o začlenění se do určité skupiny. Navíc pro řadu studentů jsou studia nejkrásnější roky a nošením např. univerzitních triček, vyjadřují svou hrdost a příslušnost k dané instituci.

Lukáš se Zdeňkem pracovali společně na řadě projektů. Lukáš má především kreativního ducha, Zdeněk realizuje vše do hmotné podoby. Nyní například pracuje na výrobě propagačních předmětů z recyklovaného plastu.