Archiv novinek

Zpět na hlavní stránku
 • Katka Kubrická zvládá překážky v byznysu i na koni

  Katka Kubrická zvládá překážky v byznysu i na koni

  Katka Kubrická byla jednou z finalistek únorové Startup Show. Její projekt sice nevyhrál, to ale neznamená, že by podnikání pověsila na hřebík. Jaké to je, rozjíždět byznys při studiu, nám Katka řekla v rozhovoru.

   

  08.04.2019
 • Rehabilitační pomůcka Sensei převálcovala i moderní technologie

  Rehabilitační pomůcka Sensei převálcovala i moderní technologie

  Poslední únorový den se v aule VŠB-TUO konal 6. ročník Startup Show, na které se představilo 7 nejlepších startupových projektů Moravskoslezského kraje. Nováčci mezi podnikateli předvedli, kam se jejich nápady posunuly za 3 měsíce intenzivní práce. Největší úspěch slavil projekt Sensei resonance space a jejich rehabilitační pomůcka. Dalšími výherci jsou pánové z projektů Urbido a Virtual real life.

  07.03.2019
 • Nadějné startupy se představí na finální StartUp Show

  Nadějné startupy se představí na finální StartUp Show

  7 statečných, kteří dostali odvahu začít podnikat, se utkají před porotou a publikem ve čtvrtek 28. 2. 2019 v aule VŠB-TUO. Už 6 let startupový program Green Light dopomáhá podnikatelům s inovativními nápady postavit se na vlastní nohy. Na Startup Show se představí unikátní projekty zaměřené na sport, veřejnou správu, zdravotní péči nebo využití VR.
   

  21.02.2019
 • Většina projektů nezná zájem trhu o jejich produkt, říká investor Miloš Lukačka

  Většina projektů nezná zájem trhu o jejich produkt, říká investor Miloš Lukačka

  Pamatujete si Miloše Lukačku? V porotě Startup Show zasedá pravidelně a má to svůj důvod. Vede investiční skupinu Praegon Capital, která se soustředí na akvizice malých a středních firem ve střední a východní Evropě a příležitostně investuje do inovativních technologických startupů. Jako investor dobře ví, že dobrý podnikatelský nápad nestačí.

  Zeptali jsme se, co je předpokladem pro úspěšný byznys.

  27.01.2019
 • Urbido

  Urbido

  Každá obec může být Smart.

  Jsme tříčlenný tým nadšených lidí, kteří mají zkušenosti v oblasti facility managementu, konceptu Smart Cities a IT. Michal a Tomáš jsou absolventi VŠB–TUO, Fakulty stavební. Štěpán je studentem Fakulty elektrotechniky a informatiky.

   

  16.01.2019
 • VIRTUAL REAL LIFE

  VIRTUAL REAL LIFE

  Najít ideální pracovníky do (výrobních) firem bude hračka.


  Jmenuji se Vláďa a do Green Lightu jsem se přihlásil s projektem Virtual Real Life. Mám dlouholeté zkušenosti na manažerských pozicích a už dlouho jsem chtěl prorazit s něčím vlastním. K sobě jsem si přizval schopné nadšence z různých oborů a společně se snažíme změnit svět firemního prostředí.

  16.01.2019
 • EXPRESS JUICE BAR

  EXPRESS JUICE BAR

  Vitamíny ve SMART formě.

  Jmenuji se Jaroslav a od roku 2007 se věnuji vývoji robotického nápojového automatu. Na svém kontě mám už obdobné zařízení na distribuci čerstvého mléka či vína, které si našlo své zákazníky v Česku i na zahraničním trhu (v Polsku, Slovensku, USA, Peru, Novém Zélandu).

  16.01.2019
 • StoRest

  StoRest

  Chytré řešení pro každý bar i restauraci.

  Jmenuji se Filip, je mi 16 let a jsem studentem střední školy. Rád zlepšuji sebe i okolí a podnikání mi k tomu dává skvělou příležitost.

  16.01.2019
 • FreeCross

  FreeCross

  Miluješ zimu a freeride? Tohle tě nadchne.

  Jsme Michal a Honza, v létě bikeři, v zimě snowboardisti a celoročně inovátoři. Baví nás vyjít si v zimě kopec a dolů si ho pořádně sjet. Víme, že není prkno jako prkno a štval nás věčný problém se zamrzlým vázáním. Nedokázali jsme se spokojit s tím, co nám trh nabízí, a tak jsme začali pracovat na vlastních produktech.

  16.01.2019
 • BEZCHYB

  BEZCHYB

  Jak na dokumentaci BOZP?

  Jsem Katka, autorka projektu BEZCHYB a také studentka VŠB-TUO, Fakulty bezpečnostního inženýrství. Snažím se svými dosavadními zkušenostmi a vědomostmi zjednodušit dokumentaci procesů v oblasti BOZP.

  29.01.2019