GREEN LIGHT je program na podporu podnikání

Pomůžeme tobě a tvému nápadu k úspěchu, stačí si jen vybrat jednu ze dvou variant - Start nebo Akcelerátor

GREEN LIGHT
Start


Nosíš v hlavě podnikatelský nápad?
Přijď se k nám poradit!

Více o programu »

GREEN LIGHT
Akcelerátor


Má už tvůj projekt konkrétní obrysy?
Akcelerátor rozjede tvůj projekt!

Více o programu »

Novinky

Startup Show vyhrála revoluční technologie vytápění

Již druhou dekádou se na univerzitní půdě VŠB-TUO představují startupové projekty. Jedenáctý ročník Green Light Startup Show ovládl projekt Fop System Romana Fojtíka, který představil revoluční řešení vytápění domů. Porota ocenila také projekt MedTech...

číst více

Výuka na webu

Řešíme to nejdůležitější, vzdělávání Vašich dětí.

číst více

Dorm Market

Obchod na studentských kolejích

číst více

UAWARE Systems

Vytvoř, vzlétni, žij - FPV Realita

číst více

FOPsystem

Navždy nízké a stabilní ceny tepla Vašeho domova.

číst více
About us

GREEN LIGHT

Máš podnikatelský nápad, ale nevíš, jak ho probudit k životu? Víme, jak na to, a pomůžeme ti s tím – od nápadu až k fungujícímu byznysu!

Co získáš, když se přihlásíš do Green Light:

  1. Podporu – zkušení mentoři tě provedou nejkratší cestou k úspěšnému startu podnikání. Nejsi na to sám!
  2. Znalosti – na našich workshopech se špičkovými lektory se dozvíš vše, co potřebuješ vědět, aby byl tvůj projekt úspěšný a lepší než konkurence. A co se nedozvíš, na to se můžeš zeptat!
  3. Pomoc a radu – úspěšní absolventi Green Light se s tebou na uzavřených setkáních podělí o své zkušenosti a rady. Nemusíš opakovat chyby, které udělal už někdo před tebou, můžeš se z nich poučit!
  4. Užitečné kontakty – ať už hledáš další členy do týmu, kontakty na zákazníky nebo pomoc při řešení odborného problému, naši experti ti rádi pomůžou. Síla je ve spojení!
  5. Propagaci – zkušený Green Light PR tým pomůže zviditelnit tebe i tvůj projekt. Stojíme za tebou!

Green Light je totiž nejucelenější akcelerační program v Moravskoslezském kraji, který organizuje Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava a který funguje už desátým rokem. Program je pro všechny účastníky ZDARMA. Pokud jsi z Moravskoslezského kraje nebo bys tady rád podnikal, určitě se přihlas! Rádi se s tebou a tvým nápadem seznámíme.

Podle toho, v jaké fázi se nacházíš, si můžeš zvolit ze dvou variant programu – Start nebo Akcelerátor. START je určen pro ty, kteří mají nápad a chtěli by zjistit jak s ním naložit dále. V AKCELERÁTORU rádi přivítáme všechny, kteří svůj nápad už ověřili s potenciálními zákazníky a mají tým, který na něm pracuje. Akcelerátor tradičně končí StartUp Show, kde se vybrané projekty představí veřejnosti a investorům. Mrkni na aftermovie poslední show a nasaj startupovou atmosféru.

Vytváříme nejlepší start-upové podmínky
pro spojení s investory a firmami

  • 10 let existence
  • 484 hodnocených projektů
  • 139 účastníků programu
  • 62 investovaných milionů

Reference

GameArts Daniel Stoklasa
Každý podnikatel ví, že to v businessu nebývá vždy růžové a že na své cestě potká mnoho překážek. Zvláště na začátku bez předchozích zkušeností to často není jednoduché. Naštěstí jsou v dnešní době možnosti, jak se v podnikání odrazit hned ze startu, a GREEN LIGHT je přesně jednou z nich.
Účast v tomto akcelerátoru nám toho dala opravdu mnoho, především nám ušetřila spoustu času. Velmi jsme si cenili toho, kolik know-how nám bylo od jednotlivých lektorů předáno. Vyhnuli jsme se spoustě slepých uliček, které by nás akorát brzdily, případně od projektu úplně odradily. Jsme vděční, že jsme mohli být součástí. Nelituji jediné vteřiny ani energie, kterou jsme do tohoto projektu vložili, ocenění od Rektora univerzity a finanční obnos, který jsme získali, byly už pouze třešničky na dortu. Kdybychom se měli rozhodnout zpětně, zda bychom do toho šli znova, odpověď zní jasně – ANO!
více
APnutric Jiří Kocián
Green Light Akcelerátor nám umožnil rychlejší rozvoj našeho projektu.
Strukturovanou formou a pod vedením zkušeného lektora jsme měli příležitost dále rozvíjet klíčové kompetence pro podnikání – od tvorby business plánu, přes finanční plán k marketingu a prodejním dovednostem. Propojení s experty v rámci jednotlivých workshopů, celá řada užitečných kontaktů a množství cenných rad nás v relativně krátkém čase posunulo násobně více, než kdybychom museli tyto informace získávat samostatně.

GL Akcelerátor bychom vřele doporučili jak začínajícím podnikatelům, tak již rozjetým projektům, kteří se chtějí dále rozvíjet.

A to finále – které jsme vyhráli – bylo velkolepé!
více
Nilmore MIKULÁŠ HURTA
Většina startupů nemá v začátcích extra moc financí, a proto v týmu všichni dělají všechno. A ono je dobré, když vás to „všechno“ někdo naučí.
GREEN LIGHT nás propojil s experty, se kterými jsme vyladili naše PPC strategie, firemní prezentaci nebo marketingovou komunikaci. Taky zázemí GREEN LIGHT kanceláře, podpora vizuálního týmu a vůbec ten pocit, že se máte v případě potřeby na koho obrátit, je super. Upřímně GL přerostl naše očekávání a pomalu přerůstá i hranice regionu – stává se z něj akcelerátor evropské úrovně.
více
ReNa KATEŘINA KLIMEŠOVÁ
GL zhmotnil náš nápad do reálného projektu. To, nad čím jsme do té doby jen přemýšleli, jsme během GL programu skutečně řešili.
Pravidelné konzultace s mentorem nás posunuly mílovými kroky vpřed a díky odborným workshopům jsme z ničeho dokázali vytvořit fungující firmu. A to i přestože se letos vše muselo přesunout do onlinu. Závěrečná GL Startup Show a představení projektu odborníkům na špičkové úrovni bylo pro nás velkým testem, zda to celé dává smysl. Dostali jsme jedinečnou zpětnou vazbu a získaná finanční podpora byla třešničkou na dortu. Velké díky.
více
ULLMANNA Martin Ullmann
GREEN LIGHT Akcelerátor byla pro nás jízda zakončená velkým finále! Ale stále se připravujeme k tomu opravdovému závodu, který nás čeká a to boji o zákazníky.
V rámci programu jsme prošli všemi hlavními body podnikání. Akcelerátor doporučuji jak lidem s dobrým nápadem, kteří teprve uvažují o založení firmy, tak i trochu zkušenějším projektům, neboť je zde vždy prostor ke zlepšení a učení se novým věcem. Workshopy s lidmi s praxí jsou velmi inspirativní.
více
WaterPin Josefína Šumová
Když má člověk nápad a řekne o něm svému kamarádovi, dostane většinou jen slabou podporu, která ho znejistí a přestane tak třeba svému nápadu věřit.
Když o svém nápadu řekne komukoliv z týmu GL, dostane reakci: ,,To zní dobře. Tohle by mohlo fungovat! Pojďme se podívat, co je na trhu podobného a vylepšeme to!" Zúčastnit se GL pro nás byla skvělá příležitost, děkujeme!
více
Dustee Nikola Carić
GREEN LIGHT funguje jako skvělá startovací čára. Mohli jsme si v něm ověřit, že naše myšlenka má smysl.
Ale taky třeba poznat svůj tým a to, jak v něm máme rozdělené role.
více
DMKey technologies s.r.o. (Domiro) Dominik Uskoba
Na začátku jsem měl nápad a teď stojím před dokončením prototypu.
Mám zájemce o svůj výrobek, poznal jsem řadu skvělých lektorů, kteří mi pomohli s tím, v čem jsem si nebyl úplně jistý, navázal jsem spolupráci a věřím, že tím to zdaleka nekončí. GREEN LIGHT mi pomohl rozjet a splnit sen.“ Dominik Uskoba
více
EL STYLO Jan Voráček
GREEN LIGHT mi dal to, že se najednou z projektu, na kterém jsem dlouho sám pracoval, stalo podnikání.
Musel jsem se mu začít intenzivně věnovat, plnit úkoly a dodržovat termíny. Nakoplo mě to a motivovalo. Hlásil jsem se do akcelerátoru s konkrétním produktem a potřeboval jsem peníze. Zpětně vím, že peníze by neměly být hlavní motivací. Získal jsem výborné kontakty i návaznost na MSIC, seznámil se se zajímavými lidmi. Dneska když řeším problém, tak stačí zvednout telefon a poradím se s konkrétním člověkem. Tohle je pro mě největší přínos.
více
Acrios systems (En Log) Radim Malinowki
Program GREEN LIGHT mě naučil, jak uchopit prezentaci svého produktu a jak nastavit svůj business plán.
Zjistil jsem, jak je důležité nejprve ověřit, zda má projekt uplatnění na trhu, předtím než investuji peníze a čas do jeho technického řešení a celkové realizace.
více

Lektoři a mentoři

Ondřej Homola
Ondřej Homola Adviser více

Co-founder Lifeliqe a Corinth – XR vzdělávacích platforem pro základní a střední školy. Příchod jeho startupu do Silicon Valley v roce 2011 již během několika týdnů přinesl setkání se Stevem Balmerem. V obou následujících dvou letech byli vybráni mezi top 3 partnery Microsoftu ve vzdělávání na světě. Mimo jiné produkt předinstalován do HP počítačů pro školy. Na úspěch navázalo strategické partnerství s HTC Vive (VR) a Hololens (AR). Nakonec si projektu všimla i odborná veřejnost a přišlo pozvání mluvit na Harvardu či Stanfordu o nových trendech ve vzdělávání (XR).

Miloš Lukačka
Miloš Lukačka PRAEGON CAPITAL více

Miloš se věnuje spravování a investování do malých a středních firem, mezi které spadají i startupy. Zajímají jej především B2B startupy, kterým umí v rámci své skupiny smysluplně pomoci a najít partnery. Poskytuje angel, pre-seed a seed money, přičemž preferuje tzv. „hands-on přístup“, kde se snaží zakladatelům co nejvíce pomáhat v každodenním firemním životě. Při rozvoji se zaměřuje především na německy mluvící trhy.

Lukáš Hrdlička
Lukáš Hrdlička Presenation více

Lukáš pomáhá vynikajícím lidem a firmám vynikat. Je zakladatelem společnosti Presenation.com kultivující veřejný projev a pracuje jako lektor prezentačních dovedností. Proškolil stovky lidí ve firmách jako Microsoft, LEGO, či Konica Minolta a připravil řečníky na světové konference a startup soutěže v Americe, Evropě i Asii. Své zkušenosti sdílel na TEDxEAL v Dánsku a skrz jeho online kurzy prošlo více než 15 000 velmi spokojených účastníků.

Jan Adam Plaček
Jan Adam Plaček Centrum podpory inovací VŠB-TUO více

Adam má dlouholeté zkušenosti s vedením obchodních týmů a business developmentem, jak z prostředí mezinárodních korporací, tak i z malých firem a vlastního podnikání. Startupům se věnuje již 10 let a zaměřuje se na ověřování nápadů, zpracování strategií a na rozvoj osobního potenciálu startupistů.

Jan Jůzl
Jan Jůzl Klub DOCK více

Honza stál u zrodu GREEN LIGHT, program vymyslel, podílel se na jeho dalším rozvoji a několik let jej i vedl. V současné době GL podporuje jako zkušený mentor a networKING. S Honzou se můžete potkat v oblíbeném ostravském klubu DOCK, jehož je spolumajitelem, a také na různých akcích zaměřených na oživení veřejného prostoru v centru města. Na spoustě z nich se podílí organizačně, jindy zase prodává dobroty, které sám uvaří a upeče.

Daniel Kudláček
Daniel Kudláček CZ testing institute s.r.o. více

Mentor a konzultant se zaměřením na systémy řízení kvality, posuzování shody výrobků, jejich zkoušení, přípravu technické dokumentace a uvádění na trh. Zvláštní odbornou specializací jsou zdravotnické prostředky. Po více než 15 letech působení v mnoha manažerských rolích se středních firmách je nyní jednatelem a výkonným ředitelem CZ testing institute. Začínajícím firmám pomáhá projít mnohdy složitým procesem certifikací, registrací a povolení, zpracování odborných analýz a správného odzkoušení.

Jaroslav Procházka
Jaroslav Procházka více

Jaroslav se společně s firmami a jejich lídry snaží budovat agilní a inovační kulturu tam, kde to dává smysl a kde jsou tomu lidé nakloněni. Zkušenosti sbíral přes 15 let v různých rolích od IT vývojáře po produkťáka v několika firmách i svých projektech. Jeho přístup je hodně o spolutvorbě s týmy, koučování, mentoringu, stínování a simulacích. Spoluzaložil dva startupy: mobilní tržiště pro nábor mladých lidí QuickJOBS a technologické SimplyIT.cloud. Spoluzaložil také podnikatelský inkubátor, je mentorem v dalších inkubátorech a soutěžích a podnikatelské aktivity organizoval a vyučoval i pro studenty vysokých škol v Ostravě. Spolupořádal a vytvářel konference inAgile, Product inAgile, HRin, Konference o talentu, či Ostravský TEDx. O zkušenosti se rád dělí i v knihách, e-knihách a článcích na LinkedIn i svém blogu www.differ.cz.

Pavlína Žukovská
Pavlína Žukovská NEODAT více

Finanční plány, účetnictví a daně jsou jejím denním chlebem, protože společně s partnerem založili společnost zaměřující se na účetní a daňové poradenství. Pavlína je certifikovanou daňovou poradkyní, specializuje se na účetnictví kapitálových firem. Ve všech oblastech se také neustále vzdělává, aby jí neunikla žádná novinka, která může klientům pomoct. Oblast financí je v Pavlínině podání něčím velmi důležitým, ale přitom docela pochopitelným, a to nejen proto, že si velmi zakládá na osobním přístupu.

Jan Tkáč
Jan Tkáč AVE Soft více

Zakladatel a ředitel softwarové firmy s více než 15letou historií a řadou ocenění. Honza je především inovátor. I když má zkušenosti s řízením klasické firmy, jeho srdce tepe především pro startupové projekty. Zajímavé zkušenosti posbíral se svým startupem při působení v San Franciscu a Bostonu. Jan je mentorem GL a jeho motivací je pomoci projektům vyhnout se zbytečným chybám a urychlovat jejich progres.

Matěj Kastner
Matěj Kastner ProRocketeers více

Agilní coach, mentor a školitel působící ve vývojářském studiu ProRocketeers z Ostravy, které se zabývá vývojem webových aplikací na míru formou team-as-a-service a vývojem vlastních startupů z oblasti medicíny a lesnického průmyslu. Matěj prošel za svou dráhu v IT cestu od podnikání na vlastní noze po roli CTO. Má zkušenosti jako vývojář, technický lídr i jako vedoucí vývojového oddělení o dvou stovkách lidí. Vedl několik agilních transformací – interně i externě. Zaměřuje se dlouhodobě na smysluplné vedení lidí a produktů v IT. Ze startupové oblasti můžeme zmínit vývoj a uvedení na trh produktu WOODR pro lesnický průmysl. Dále se v rámci ProRocketeers podílí na startupu v medicínské oblasti, kde dochází ke kombinaci vlastního HW a mobilních zařízení klienta a lékaře, významně rozšiřující možnosti vzdálené neurorehabilitace. Matěj rád poskytne své bohaté zkušenosti z vývoje IT produktů a síť kontaktů pro co nejsmysluplnější směřování vašeho nápadu.

Kristýna Jurášková
Kristýna Jurášková We Are Signature  více

Kristýna je spoluzakladatelkou netradiční marketingové agentury We Are Signature. Mimo jiné také mentorkou a konzultantkou online marketingu. Specializuje se na oblast sociálních sítí. Pomáhá značkám, neziskovkám i startům najít cestu, jak začlenit sociální sítě do celého marketingového mixu. Strategicky řídit obsah, vyhledat správnou cílovou skupinu, budovat komunitu a pečovat o zákazníky. Proškolila už stovky lidí ve firmách jako je L’ORÉAL, Fyzikální ústav akademie ved ČR, PR akademie pro neziskovky popularizace vědy, Kulturní organizace pod Moravskoslezským krajem, Feedo.cz, Košík.cz, ImpactHub, Czechinvest a další. 

Kamila Smutná
Kamila Smutná Sdílko Poruba, Progresko více

Zkušená PR manažerka, organizátorka akcí a nadšená podporovatelka podnikání, lokálních tvůrců a
ekologie. Posledních 5 let aktivně buduje komunitu malých obchodníků kolem akce Sdílko Poruba. Nově organizuje vzdělávací programy pro malé obchodníky pod názvem Progresko. Věří, že kamenné prodejny a malí obchodníci jsou srdcem každého města a je potřeba jim podat pomocnou ruku (proškolit, propojit je navzájem a se zástupci měst a také inspirovat). Kamila může
projektům nabídnout systematické projektové vedení, skvělou marketingovou strategii, ale také
velkou řadu kontaktů.

3advokáti
3advokáti advokátní kancelář více

Mladí advokáti, kteří jsou nadšení z nových technologií a nebrání se pomoci pro začínající podnikatele. Právo v jejich podání není změť nesrozumitelných paragrafů a vět, ale docela zábava. Dokáží pomoct se založením firmy a veškerou dokumentací kolem, zabývají se ale samozřejmě i dalšími právními oblastmi. Jak sami tvrdí, začínali trochu startupovým způsobem, proto všem nadšencům rozumí a jsou hrdí, když s nimi pak mohou slavit podnikatelské úspěchy.

Projekty

Projekty 2024
Výuka na webu
Výuka na webu více
Dorm Market
Dorm Market více
UAWARE Systems
UAWARE Systems více
FOPsystem
FOPsystem více
MedTech Edu
MedTech Edu více
Projekty 2023
Bylinky do schránky
Bylinky do schránky více
Twistlamp
Twistlamp více
Walder.Tech
Walder.Tech více
SeeMe
SeeMe více
Little Luko
Little Luko více
Projekty 2022
srovnejsolar.cz
srovnejsolar.cz více
Oh my shoes
Oh my shoes více
Zahradní OLLA
Zahradní OLLA více
APnutric
APnutric více
GameArts
GameArts více
Projekty 2021
RENA
RENA více
ŠIFROMÁNIE
ŠIFROMÁNIE více
ANANDITA JOGA
ANANDITA JOGA více
ANTHONY APP
ANTHONY APP více
CONTROLME
CONTROLME více
CHALLENGI
CHALLENGI více
NILMORE
NILMORE více
BE YOUR BEST
BE YOUR BEST více
JONGGLE
JONGGLE více
GRINCELL
GRINCELL více
KIRLA
KIRLA více
Projekty 2020
KYBERNETICKÁ AKADEMIE
KYBERNETICKÁ AKADEMIE více
WATERPIN
WATERPIN více
THE INDEPENDENT
THE INDEPENDENT více
PROFIL 365
PROFIL 365 více
ULLMANNA
ULLMANNA více
Projekty 2019
Urbido
Urbido více
VIRTUAL REAL LIFE
VIRTUAL REAL LIFE více
EXPRESS JUICE BAR
EXPRESS JUICE BAR více
StoRest
StoRest více
FreeCross
FreeCross více
BEZCHYB
BEZCHYB více
SenSei Resonance Space
SenSei Resonance Space více
Projekty 2018
Dustee
Dustee více
WAPS TECHNOLOGIES
WAPS TECHNOLOGIES více
Quine Engine
Quine Engine více
Bellemed Innovations
Bellemed Innovations více
DMKey technologies s.r.o. (Domiro)
DMKey technologies s.r.o. (Domiro) více
Joystree
Joystree více
Eddie
Eddie více
EL STYLO
EL STYLO více
Projekty 2017
Zero Waste University
Zero Waste University (lokální) více
Vesper Light
Vesper Light více
Troopito
Troopito více
ApuTime
ApuTime více
Quido
Quido více
Tike
Tike více
Twibe
Twibe více
Hlavou, srdcem
Hlavou, srdcem (lokální) více
ChemLight
ChemLight více
Gym4You
Gym4You více
I am coach
I am coach více
Projekty 2016
Evidis
Evidis více
MIR-D (Nový typ objektu k bydlení)
MIR-D (Nový typ objektu k bydlení) více
Gloffer
Gloffer více
Fyziomáma
Fyziomáma více
Sliders.cz
Sliders.cz více
lookie
lookie více
EnLog
EnLog více
Projekty 2015
4 visison
4 visison více
Tomorrow Magic
Tomorrow Magic více
Buildeo
Buildeo více
Conbri
Conbri více
Copycat
Copycat více
Equriosity
Equriosity více
Kosheek
Kosheek více
GoPreview
GoPreview více
Dobrehodnoceni.cz
Dobrehodnoceni.cz více
Projekty 2014
XTND (dříve DRIWHEL)
XTND (dříve DRIWHEL) více
Fairbox
Fairbox více
Transparent City
Transparent City více
Find Somebody
Find Somebody více
Linda formátuje
Linda formátuje více
Petkoš
Petkoš více
CIMETY
CIMETY více
PresentiGo
PresentiGo více
Projekty 2013
Linda Formátuje
Linda Formátuje více
Aplikace softwarové podpory SCRUM
Aplikace softwarové podpory SCRUM více
DJ/VJ/Music producer live performance system
DJ/VJ/Music producer live performance system více
Printblok
Printblok více
Electro-board
Electro-board více

Partneři

Organizátoři
VŠB - TU Ostrava
Hlavní partneři
Moravskoslezský kraj
Podporovatelé
Evropský digitální inovační hub Ostrava Národní plán obnovy Impact Hub Ostrava CzechStartups.org BUSYMAN Neodat TietoEVRY ESN VŠB - TU Ostrava Presenation Lighthouse Ventures Patrioti MSK Slezská univerzita v Opavě Ostravská univerzita CzechInvest Praegon Capital PRESENTIGO 3advokati.cz Younie CZTesting Moravskoslezské inovační centrum
Start business

Zapni podnikání

Chceš se v souvislosti s Tvým nápadem poradit? Sjednej si s námi schůzku. Rádi Tvůj nápad probereme a poradíme Ti další kroky.

Kontaktujte nás

Kontakt

PR manažer

Lenka Kolarčíková
+420 731 664 258 lenka.kolarcikova@vsb.cz

Adresa

Business centrum VŠB-TUO
Studentská 6202/17
708 00 Ostrava-Poruba