GREEN LIGHT
Start


Nosíš v hlavě podnikatelský nápad?
Přijď se k nám poradit!

Více o programu »

GREEN LIGHT
Akcelerátor


Má už tvůj projekt konkrétní obrysy?
Akcelerátor rozjede tvůj projekt!

Více o programu »

Novinky

Free Cross: Nelíbí se ti, co nabízí trh? Tak si vytvoř vlastní řešení!

Honza a Michal jsou milovníci sportu – v létě bikeři, v zimě snowboardisti. V 6. ročníku GREEN LIGHT soutěžili s inovativním vázáním na splitboard. Štvalo je, že všechny dostupné varianty nijak neřeší zamrzání a usazování sněhu ve vázání, a tak si vymy...

číst více

Virtual Real Life: Tvoříme svět virtuální reality, aby ten skutečný mohl fungovat lépe

Loňského už 6. ročníku GREEN LIGHT se účastnil Vláďa s projektem využití virtuální reality ve firemní praxi, hlavně v oblasti náboru pracovníků. Atraktivní formou chtěli testovat zručnost a další dovednosti potřebné k práci. Vláďa a tým se ale také zam...

číst více

SenSei: VELKÉ věci pro MALÉ klienty jsou stále v pohybu

Barča a Romča jsou kamarádky, ergoterapeutky zaměřující se na dětskou neurorehabilitaci. Společně vymyslely pomůcku pro rehabilitaci postižených dětí, která spojuje stimulaci těla a mozku pomocí zvuků a vibrací se stimulací zraku a řeči. Takovýto celko...

číst více

Urbido: Na veřejný sektor se často zapomíná, rozhodli jsme se tedy díru na trhu zaplnit

Urbido je webová aplikace v konceptu Smart Cities, se kterou se 6. ročníku GREEN LIGHT účastnili Michal, Tomáš a Štěpán. Jejich aplikace umožňuje jednodušší správu všech typů obcí v naší republice. Vše je na jednom místě, dostupné odkudkoliv a kdykoliv...

číst více

GREEN LIGHT přichází už po sedmé nový a lepší

Přípravy na zahájení 7. ročníku GREEN LIGHT Akcelerátoru vrcholí! Druhý zářijový týden začíná příjem přihlášek a kampaň s vizuálem pana žárovky v košili a bundě.

číst více
About us

GREEN LIGHT

Máš podnikatelský nápad, ale nevíš, jak ho probudit k životu? My víme, jak na to a pomůžeme ti s tím - od nápadu až k fungujícímu byznysu!

Green Light je v současnosti nejucelenější akcelerační program v Moravskoslezském kraji, který organizuje Centrum podpory inovací Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Podle toho, v jaké fázi se nacházíš, si můžeš zvolit ze dvou variant programu – Start nebo Akcelerátor.

Vytváříme nejlepší start-upové podmínky
pro spojení s investory a firmami

  • 6 let existence
  • 76 zafinancovaných startupů
  • 310 hodnocených projektů
  • 36 investovaných milionů

Reference

Dustee Nikola Carić
GREEN LIGHT funguje jako skvělá startovací čára. Mohli jsme si v něm ověřit, že naše myšlenka má smysl.
Ale taky třeba poznat svůj tým a to, jak v něm máme rozdělené role.
více
DMKey technologies s.r.o. (Domiro) Dominik Uskoba
Na začátku jsem měl nápad a teď stojím před dokončením prototypu.
Mám zájemce o svůj výrobek, poznal jsem řadu skvělých lektorů, kteří mi pomohli s tím, v čem jsem si nebyl úplně jistý, navázal jsem spolupráci a věřím, že tím to zdaleka nekončí. GREEN LIGHT mi pomohl rozjet a splnit sen.“ Dominik Uskoba
více
EL STYLO Jan Voráček
GREEN LIGHT mi dal to, že se najednou z projektu, na kterém jsem dlouho sám pracoval, stalo podnikání.
Musel jsem se mu začít intenzivně věnovat, plnit úkoly a dodržovat termíny. Nakoplo mě to a motivovalo. Hlásil jsem se do akcelerátoru s konkrétním produktem a potřeboval jsem peníze. Zpětně vím, že peníze by neměly být hlavní motivací. Získal jsem výborné kontakty i návaznost na MSIC, seznámil se se zajímavými lidmi. Dneska když řeším problém, tak stačí zvednout telefon a poradím se s konkrétním člověkem. Tohle je pro mě největší přínos.
více
Acrios systems (En Log) Radim Malinowki
Program GREEN LIGHT mě naučil, jak uchopit prezentaci svého produktu a jak nastavit svůj business plán.
Zjistil jsem, jak je důležité nejprve ověřit, zda má projekt uplatnění na trhu, předtím než investuji peníze a čas do jeho technického řešení a celkové realizace.
více

Lektoři

Vendula Margaretis Rechová
Vendula Margaretis Rechová Skladon více

V marketingu si našla zalíbení už na střední škole. Vyzkoušela si mnoho marketingových odvětví – PR, event management, social media management, budování značky atp. Mimo to se věnovala mentoringu studentských firem. Nyní pomáhá s nastavením marketingových strategií firmám i jednotlivcům a primárně působí jako CMO ve společnosti Skladon.

Ondřej Homola
Ondřej Homola Adviser více

Co-founder Lifeliqe a Corinth – XR vzdělávacích platforem pro základní a střední školy. Příchod jeho startupu do Silicon Valley v roce 2011 již během několika týdnů přinesl setkání se Stevem Balmerem. V obou následujících dvou letech byli vybráni mezi top 3 partnery Microsoftu ve vzdělávání na světě. Mimo jiné produkt předinstalován do HP počítačů pro školy. Na úspěch navázalo strategické partnerství s HTC Vive (VR) a Hololens (AR). Nakonec si projektu všimla i odborná veřejnost a přišlo pozvání mluvit na Harvardu či Stanfordu o nových trendech ve vzdělávání (XR).

Adam Liška
Adam Liška ALC Group více

Mentor GL, který svou letitou praxí z top managementu mezinárodních společností, z oblastí strategického a projektového řízení, svým empatickým přístupem k týmové spolupráci a zkušenostmi se startupy, podpoří další generaci nových idejí. Výkonný manažer mezinárodních společností, Manažer roku České republiky, vizionář, stratég, výrobák a projekťák, který dokáže svými letitými zkušenostmi obohatit týmy GREEN LIGHT. Prošel si i vedením týmů globálních vývojových projektů, expanzemi výrobních závodů, stanovováním strategií, investic, zvyšováním efektivit či provozní excelence až po stmelování týmů. Mentor, který nabídne pomocnou ruku a podporu ve vašem projektu. Mentor, který vám pomůže dojít s myšlenkou až na konec.

Miloš Lukačka
Miloš Lukačka PRAEGON více

Miloš se věnuje spravování a investování do malých a středních firem, mezi které spadají i startupy. Zajímají jej především B2B startupy, kterým umí v rámci své skupiny smysluplně pomoci a najít partnery. Poskytuje seed money, přičemž preferuje tzv. „hands-on přístup“, kde se snaží zakladatelům, co nejvíce pomáhat v každodenním firemním životě a poskytovat ať už rady nebo kontakty. Zaměřuje se především na německy mluvící trhy.

Lukáš Hrdlička
Lukáš Hrdlička Presenation více

Lukáš dělá z lidí skvělé řečníky. Je zakladatelem platformy Presenation.com kultivující veřejný projev a také zakladatelem služby Flipslides.com pro outsourcing grafických prací. Pracuje jako lektor prezentačních dovedností a mezinárodní „Pitch Coach“. Proškolil stovky lidí ve firmách jako DHL, Microsoft a PwC, připravil řečníky na světové konference i materiály inovativním firmám pro získání investice. Své zkušenosti sdílel na TEDxEAL v Dánsku a jeho kurzy na portálu Seduo.cz patří k nejoblíbenějším s více než 12 tisíci účastníky.

Jan Adam Plaček
Jan Adam Plaček Centrum podpory inovací VŠB-TUO více

Adam má dlouholeté zkušenosti s vedením obchodních týmů, rozvojem vztahů se zákazníky vč. zahraničních, poradenství v oblasti businessu, ale také z vlastního podnikání. V rámci Podnikatelského inkubátoru VŠB-TUO rozvíjí vztahy s firmami, propojuje a vyhledává nové příležitosti.

Jan Jůzl
Jan Jůzl Centrum podpory inovací VŠB-TUO více

Mentor podpory podnikání a programu Green Light. Motivuje a pomáhá studentům v realizaci vlastních podnikatelských záměrů. Každoročně vede akcelerační program Green Light a aktivně studentům představuje možnosti vlastního podnikání. Mimo to také sám podniká.

Andrea Šimoníková
Andrea Šimoníková Centrum podpory inovací VŠB-TUO více

Andrea se zaměřuje na vedení projektových týmů v soukromé i veřejné sféře. Zabývá se podporou rozvíjení nápadů k podnikání a dokáže vyhledávat příležitosti k jejich finanční i nefinanční podpoře u zajímavých partnerů. Věří, že každý nápad si zaslouží pozornost, ale také čas k jeho uzrání.

Daniel Kudláček
Daniel Kudláček CZ testing institute s.r.o. více

Mentor a konzultant se zaměřením na systémy řízení kvality, posuzování shody výrobků, jejich zkoušení, přípravu technické dokumentace a uvádění na trh. Zvláštní odbornou specializací jsou zdravotnické prostředky. Po více než 15 letech působení v mnoha manažerských rolích se středních firmách je nyní jednatelem a výkonným ředitelem CZ testing institute. Začínajícím firmám pomáhá projít mnohdy složitým procesem certifikací, registrací a povolení, zpracování odborných analýz a správného odzkoušení.

Zuzana de Korver
Zuzana de Korver Úřad průmyslového vlastnictví více

Zuzana de Korver pracuje na Úřadu průmyslového vlastnictví a v současnosti zastává pozici předsedkyně rozkladového senátu se zaměřením na práva na označení. Je absolventkou Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Dlouhodobě se specializuje se na obor průmyslového vlastnictví, zejména na oblast práv na označení a dvoustranné řízení v oblasti ochranných známek. Publikuje a přednáší pro laickou i odbornou veřejnost, pravidelně vystupuje na konferencích zaměřených na duševní vlastnictví. Realizuje přednášky pro patentové zástupce a pro Českou advokátní komoru.

Jaroslav Procházka
Jaroslav Procházka více

Jaroslav je business a IT mentor a měnič firemní kultury na volné noze, kterého baví podporovat lidi v hledání toho, kde jim to nejvíc sedí a firmy v inovacích, doručování skutečné hodnoty zákazníkům a změně interní kultury. Firmy i jednotlivce podporuje a mentoruje také v oblasti startupů. Pracoval v několika malých a středních českých firmách, velkých mezinárodních korporacích i českých institucích. Spolupořádal a vytvářel konference Kvalita ve vzdělávání, Konference o talentu či Ostravský TEDx a prezentuje na odborných mezinárodních konferencích. Je spoluzakladatel technologických firem QuickJOBS zprostředkování brigád a SimplyIT.cloud. O své zkušenosti se rád dělí také v knihách, e-knihách či jako garant pisatel HRkavarna.cz.

Projekty

Projekty 2019
Urbido
Urbido více
VIRTUAL REAL LIFE
VIRTUAL REAL LIFE více
EXPRESS JUICE BAR
EXPRESS JUICE BAR více
StoRest
StoRest více
FreeCross
FreeCross více
BEZCHYB
BEZCHYB více
SenSei Resonance Space
SenSei Resonance Space více
Projekty 2018
Dustee
Dustee více
WAPS TECHNOLOGIES
WAPS TECHNOLOGIES více
Quine Engine
Quine Engine více
Bellemed Innovations
Bellemed Innovations více
DMKey technologies s.r.o. (Domiro)
DMKey technologies s.r.o. (Domiro) více
Joystree
Joystree více
Eddie
Eddie více
EL STYLO
EL STYLO více
Projekty 2017
Zero Waste University
Zero Waste University (lokální) více
Vesper Light
Vesper Light více
Troopito
Troopito více
ApuTime
ApuTime více
Quido
Quido více
Tike
Tike více
Twibe
Twibe více
Hlavou, srdcem
Hlavou, srdcem (lokální) více
ChemLight
ChemLight více
Gym4You
Gym4You více
I am coach
I am coach více
Projekty 2016
Evidis
Evidis více
MIR-D (Nový typ objektu k bydlení)
MIR-D (Nový typ objektu k bydlení) více
Gloffer
Gloffer více
Fyziomáma
Fyziomáma více
Sliders.cz
Sliders.cz více
lookie
lookie více
EnLog
EnLog více
Projekty 2015
4 visison
4 visison více
Tomorrow Magic
Tomorrow Magic více
Buildeo
Buildeo více
Conbri
Conbri více
Copycat
Copycat více
Equriosity
Equriosity více
Kosheek
Kosheek více
GoPreview
GoPreview více
Dobrehodnoceni.cz
Dobrehodnoceni.cz více
Projekty 2014
XTND (dříve DRIWHEL)
XTND (dříve DRIWHEL) více
Fairbox
Fairbox více
Transparent City
Transparent City více
Find Somebody
Find Somebody více
Linda formátuje
Linda formátuje více
Petkoš
Petkoš více
CIMETY
CIMETY více
PresentiGo
PresentiGo více

Partneři

Organizátoři
Centrum podpory inovací VŠB - TU Ostrava
Hlavní partneři
Moravskoslezský kraj Moravskoslezské inovační centrum
Podporovatelé
Presenation Lighthouse Ventures Up21 LoveCoWork Vysoká škola podnikání a práva Patrioti MSK Slezská univerzita v Opavě Ostravská univerzita CzechInvest Media Tenor Praegon Capital PRESENTIGO 3advokati.cz Younie CZTesting
Mediální partneři
Sokolská33 Hospodářské Noviny MyImage
Start business

Zapni podnikání

Chceš se v souvislosti s Tvým nápadem poradit? Sjednej si s námi schůzku. Rádi Tvůj nápad probereme a poradíme Ti další kroky.

Kontaktujte nás

Kontakt

Koordinátor GREEN LIGHT

Tereza Mučková
+420 597 329 215 tereza.muckova@vsb.cz

Vedoucí týmu Podpory podnikání

Andrea Šimoníková
+420 731 663 328 andrea.simonikova@vsb.cz

PR manažer

Lenka Kolarčíková
+420 597 329 190 lenka.kolarcikova@vsb.cz

Adresa

Centrum podpory inovací
Studentská 6202/17
708 00 Ostrava-Poruba