Zpět na hlavní stránku 01.02.2017

Vesper Light

Dvoučlenný tým ve složení David Kotlář a Tomáš Stratil přináší chytrý zdroj světla pod názvem Vesper Light. Reagují tak na nepříjemné umělé osvětlení, které na nás v dnešní době září ze všech stran. Uvědomili si, jak nás takové osvětlení ovlivňuje na zdraví a začali hledat řešení…a povedlo se. Vymysleli chytré světlo, které neovlivňuje biorytmus člověka. Dokáže pomoci člověku udržet zaběhlý cyklus bdělosti a spánku. Jakým způsobem, to prozradí 23. února na Startup Show!

Vesper Light

Oba členové vystudovali VŠB – Technickou univerzitu Ostrava. David je absolventem Fakulty elektrotechniky a informatiky a Tomáš pokračuje v doktorském studiu optických komunikací se zaměřením na výzkum komunikací pomocí viditelného světla, známé ve světě jako technologie Li-Fi.

Více o Vesper Light najdete na stránkách vesperlight.cz a na jejich facebooku.