Zpět na hlavní stránku 01.02.2017

ChemLight


Díky poznatkům z vědy dokázali Denis s Jakubem vytvořit unikátní alternativu osvětlení, která v dnešní uspěchané době nabývá na významu. Jedná se o uklidňující, příjemnou a přitom úspornou formu osvětlení, které oživí jakýkoli interiér. Podstata nápadu a jeho výjimečnost spočívá ve „svítící kapalině“, která vydává různobarevné spektrum záření.

Po zdlouhavém míchání správných koncentrací a následným otickým spojením se zdrojem energie může tým projekt prezentovat a nabízet různé druhy kapaliny k širokospektrálnímu použití. Navíc se jedná v současné době o jednu z nejúspornějších forem efektivního osvětlení.

Řešení je vhodné pro efektivní a účelové osvětlení domácností, kanceláří, barů, showroomů, hotelů. Zakomponování kapaliny se hodí zejména do nábytku, k výrobě nových a jedinečných typů lamp, lustrů, barevných svítících stěn, podlah, stropních podhledů apod. Výhodou je možnost rovnoměrného nasvícení větší plochy.

Jedná se o moderní a futuristické osvětlení, které nejen zkrášlí interiér, také dokáže navodit uklidňující pocit, a tak pozitivně účinkuje na lidskou mysl.

Projekt vznikl v hlavách Denise Havleny a Jakuba Špačka. Oba vývojáři mají k vědě blízko. Denis studuje biofyziku na Ostravské univerzitě, kde se specializujeme převážně na výzkum fotosyntézy. Naproti tomu Jakub navštěvuje Fakultu metalurgie a materiálového inženýrství VŠB-TUO. Oba jsou také vášnivými sportovci, takže je můžete potkat kromě laboratoře na basketbalovém hřišti nebo na tenisovém kurtu.

Pro více informací můžete navštívit web projektu www.chemlight-design.cz nebo facebook www.facebook.com/chemlightdesign