Zpět na hlavní stránku 12.03.2018

S Quine Engine si můžete vytvořit vlastní 3D prezentaci


Už se vám stalo, že jste někomu něco vysvětlovali, za vámi běžely snímky prezentace, ale dotyčný vůbec nepochopil, o čem mluvíte? Toto úskalí řeší nová platforma, díky které si můžete odprezentovat svou myšlenku či nápad ve 3D. Výsledkem tak může být virtuální realita nebo třeba příběh zobrazující realitu věrohodněji než 2D obraz.

S Quine Engine si můžete vytvořit vlastní 3D prezentaci

Na vývoji pracuje sedmi členný tým programátorů, designérů a grafiků. Všichni se na poli informačních technologií pohybují pěknou řádku let a fakt je to baví. Společně vytvářejí nástroj, který bude schopen práce s 3D objekty a v 3D prostředí, a zároveň nabídne možnost ovlivňovat prostředí skriptem nebo programovacím jazykem.

V podstatě tak uživatelům usnadní náročnou vizualizaci 3D obsahu. „3D prezentace nevytváříme my, ale chceme, aby si je zákazníci dělali jednoduše sami. Stačí být uživatelsky trochu zdatní, například programátoři nebo grafici,“ říká autor programu Quine Engine Ondřej Vaňka. „Cílíme především na společnosti, které mají vlastní vývojové aktivity a potřebují svým zákazníkům vysvětlit své produkty bez složité terminologie,“ dodává Ondřej. Příkladem mohou být také vědci či vývojáři, kteří díky 3D prezentaci objasní své nápady i širšímu publiku, které nemá hlubší znalosti dané problematiky. Je totiž prokázáno, že lidé obecně lépe chápou souvislosti ve 3D.

Představujeme projekty 5. ročníku GREEN LIGHT Akcelerátoru. Chcete je poznat osobně?
Přijďte 12. 4. na závěrečnou Startup Show.