Zpět na hlavní stránku 14.03.2018

Eddie: hra, která trénuje kognitivní funkce pacientů s onemocněním mozku

Eddie je rehabilitační software, který se zaměřuje na trénink kognitivních funkcí člověka. Je určen pacientům po nemoci nebo po úrazu a doprovází je po celou dobu rekonvalescence. Trénuje paměť, koncentraci, ale i pozornost nebo schopnost pochopení informací. Od jiných rehabilitačních nástrojů se liší především tím, že průběžně analyzuje zdravotní stav pacienta a dokáže optimálně stimulovat konkrétní oblast.

Eddie: hra, která trénuje kognitivní funkce pacientů s onemocněním mozku

Na vývoji spolupracuje více než deseti členný tým pod odborným vedením klinického psychologa Petra Niliuse a Luďka Wellarta. Jsou v něm vědci z Přírodovědné fakulty Ostravské univerzity i z katedry Biomedicíny při VŠB – Technické univerzity Ostrava.

Petr Nilius se ve své praxi zajímá o problematiku rehabilitace kognitivních funkcí u lidí s postižením mozku. Luďek Wellart zajišťuje technickou stránku projektu. Společně založili Českou společnost pro neurokognitivní rehabilitaci, zajišťují vzdělávání zdravotnických pracovníků v této oblasti a mají zkušenosti s působením v oblasti zdravotnictví, školství i byznysu. Oba rádi koukají na filmy a snaží se dělat svět o něco lepším.

Představujeme projekty 5. ročníku GREEN LIGHT Akcelerátoru. Chcete je poznat osobně?
Přijďte 12. 4. na závěrečnou Startup Show.