Zpět na hlavní stránku 28.05.2020

Hackni krizi a zapoj se do virtuálního hackathonu!


Mobilní aplikace reagující na mimořádnou situaci, 3D tisk a rychlá výroba nedostatkového zboží, například plicních ventilátorů nebo ochranných pomůcek. To jsou jen některé příklady toho, jak jednotlivci i firmy pomohli nejen v době mimořádných opatření a výzev, které s sebou koronavirus přináší. Máte podobný nápad? Pak by vás mohl zajímat virtuální hackathon, který vznikl ve spolupráci CzechInvest a Ministerstva průmyslu a obchodu a do kterého se můžete přihlásit do 31. května.

Hackni krizi a zapoj se do virtuálního hackathonu!

Díky zapojení všech relevantních složek státu chce ministerstvo i CzechInvest koordinovaně a pružně podpořit projekty, které naráží na překážky při vlastní realizaci. Těch může být celá řada – od nedostatku financí přes chybějící kontakty, know-how a kapacity až po zdlouhavé procesy. Vyřešit uvedené a další problémy pomohou i zkušení mentoři a lektoři ze všech koutů naší republiky. Zapojeni jsou lidé, které můžete potkat při účasti v jednom z programů GREEN LIGHT.

Firmy se do hackathonu můžou zapojit tak, že zašlou návrhy svých projektů přes jednoduchý webový formulář na stránce hackthecrisis.cz. Ten následně vyhodnotí porota, tzv. ideaboard složený z řad expertů, zástupců akademické sféry a státní správy s přímým napojením na ústřední krizový štáb, který mapuje priority a potřeby státu a který do 48 hodin po zaslání přihlášky zpracuje stručný feedback o potřebnosti realizace daného projektu. V ideaboardu pomyslně zasedne například rektor ČVUT Vojtěch Petráček, vládní zmocněnec pro informační technologie a digitalizaci Vladimír Dzurilla, náměstek Petr Očko nebo viceprezidentka Svazu průmyslu a dopravy ČR Milena Jabůrková. Pokud projekt dostane zelenou, spojí se s přihlášeným zástupci týmu Spojujeme Česko a pomůžou mu zajistit například výpočetní kapacity, poradenství, finanční podporu nebo propojení se zástupci dalších firem i státu. Zároveň pomůžou s vyřízením administrativy tak, aby se přihlášený mohl naplno věnovat projektu.