Zpět na hlavní stránku 17.09.2023

11. Akcelerátor zahájen! Nechte svůj nápad vyrůst

Několik let pomáháme startupům a začínajícím podnikatelům měnit nápady ve funkční byznys. Za tu dobu se v našem programu vystřídalo téměř 150 projektů z mnoha různých sfér podnikání. A proto vám s radostí oznamujeme, že spouštíme 11. ročník Green Light Akcelerátoru a spolu s ním přinášíme i velké změny!

11. Akcelerátor zahájen! Nechte svůj nápad vyrůst

11. ročník však přináší několik zásadních novinek a změn. Jednou z nejdůležitějších je spojení Green Lightu s Centrem Transferu Technologií  VŠB-TUO (CTT).  "Tato spolupráce nám otevírá cestu k zapojení vědeckých pracovníků do našeho programu a nabízí jim tak možnost proměnit jejich výzkumy ve funkční byznys. Doufáme, že partnerství s CTT se stane klíčovým prvkem snahy podporovat inovace a technologický pokrok v regionu." uvedl manažer programu Green Light Jan Adam Plaček Köhle

Zároveň navazujeme užší vztahy s Ostravskou univerzitou. Touto spoluprací si slibujeme rozšíření povědomí o našem programu, ale především propojování studentů do multioborových týmů. První společnou akci pro studenty obou univerzit chystáme již na 2.-3. 11., kdy proběhne intenzivní Validation Camp pod taktovkou ČSOB.

Michaela Manová, pověřená vedoucí Centra transferu technologií VŠB-TUO, při jednom z nedávných setkání, zdůraznila: "Náš program není jen o finanční podpoře. Je o vzdělání, růstu a vytváření silných vazeb. Během čtyřměsíčního kolotoče workshopů a seminářů získají účastníci znalosti potřebné pro úspěšné podnikání, ale také zjistí, jak mohou zlepšit jejich produkt. Proto jsme rádi, že spojením Green Lightu a CTT budeme zase o krok blíže k inovactivním projektům."

Pokud i vy v hlavě nosíte podnikatelský nápad, neváhejte a přihlaste se do 5. listopadu 2023