Zpět na hlavní stránku 01.10.2019

Urbido: Na veřejný sektor se často zapomíná, rozhodli jsme se tedy díru na trhu zaplnit


Urbido je webová aplikace v konceptu Smart Cities, se kterou se 6. ročníku GREEN LIGHT účastnili Michal, Tomáš a Štěpán. Jejich aplikace umožňuje jednodušší správu všech typů obcí v naší republice. Vše je na jednom místě, dostupné odkudkoliv a kdykoliv, a navíc s možností, aby systém sám hlídal důležitá data. Urbido ale také umožňuje přímou a rychlou komunikaci s občany a občanům samotným možnost podílet na správě jejich obce. Kluci za dobu trvání GREEN LIGHT Akcelerátoru jezdili z jedné obce do druhé, představovali svůj projekt a začínaly se rýsovat první spolupráce.

Urbido: Na veřejný sektor se často zapomíná, rozhodli jsme se tedy díru na trhu zaplnit

GL StartUp Show: cena Moravskoslezského kraje ve výši 100 000 korun, cena rektora VŠB-TUO

Urbido dnes: Tým urbida se rozrostl o dva nové kolegy, jeden tvoří mobilní aplikaci a druhý vyvíjí hardware pro IoT, který bude novou součástí aplikace. Řada spoluprací se vyvinula v uzavřené smlouvy a budoucí první uživatele. Kluci se ale také zákazníků hodně ptají na to, jaké by pro ně mělo urbido být a na základě zpětných vazeb tvoří lepší a lepší prostředí přesně podle potřeb obcí. Napadlo je ale také zajít se zeptat do komerční sféry. Firmy projevily zájem, a tak se pomalu rýsuje komerční verze urbida pro facility management.

Co říkají o GREEN LIGHT: Určitě bychom jej doporučili. Pro nás to mělo největší přínos v získání spousty kontaktů a napojení na zajímavé lidi. Networking prostě funguje a je třeba se ho nebát. Pomohlo nám to částečně také v marketingu a propagaci. No a samozřejmě i výhra potěší a pomůže při rozjezdu podnikání s nutnými výdaji, jako jsou kanceláře apod. Zkrátka samá pozitiva a žádná negativa.