Zpět na hlavní stránku 02.10.2019

SenSei: VELKÉ věci pro MALÉ klienty jsou stále v pohybu


Barča a Romča jsou kamarádky, ergoterapeutky zaměřující se na dětskou neurorehabilitaci. Společně vymyslely pomůcku pro rehabilitaci postižených dětí, která spojuje stimulaci těla a mozku pomocí zvuků a vibrací se stimulací zraku a řeči. Takovýto celkový prožitek zanechá v dítěti mnohem větší stopu než každá z částí samostatně. Urychluje a posiluje se tak rehabilitace dítěte. Na StartUp Show předvedly Bára s Romanou prototyp pomůcky, který už některé z činností uměl.

SenSei: VELKÉ věci pro MALÉ klienty jsou stále v pohybu

GL StartUp Show: cena Moravskoslezského kraje ve výši 300 000 korun, cena publika

SenSei dnes: Vývoj zdravotnické pomůcky je velice náročný proces, který vyžaduje spoustu práce, času a samozřejmě peněz. Nejde o to jen vytvořit funkční prototyp, je také nutné nechat jej certifikovat a projít různými testy. Bára s Romanou navázaly spolupráci s firmou CZTesting a Milanem Miholou z katedry robotiky VŠB-TUO, kteří se podílejí na vývoji třetího prototypu. Dalším velkým krokem je získání TechArt Voucheru umožňujícího spolupráci s Jiřím Španihelem, odborníkem na průmyslový design. Ten vytváří design finálního produktu.

Co říkají o GREEN LIGHT: Určitě bychom všem doporučily účast ve Startu. To člověku otevře oči. Zjistí, zda jeho nápad vůbec dokáže zaujmout, pomůže člověku propojit se na další lidi a podobně. Myslíme si, že nám to hodně dalo. V Akcelerátoru bychom doporučily účast pouze těm, kteří mají dostatek času, protože je to časově a psychicky velmi náročné.