Zpět na hlavní stránku 06.08.2020

S Katkou to šije!


Tohle je Katka. Katka studovala na VŠB-TUO. Během studia si našla stáž v Centru podpory inovací, a protože byla nesmírně šikovná, získala zde svou první opravdovou pracovní nabídku.

S Katkou to šije!

Jako evenťák měla na starost organizování nejrůznějších akcí od teambuildingů, IT hackathonů až po Startup Show. Byla také součást týmu, který v roce 2016 poprvé v Ostravě představil koncept Sdílko.

4 roky v blízkosti startupů a kolegů, kteří ostatním pomáhali rozjet byznys… S Katkou to jinak dopadnout nemohlo :-)
Když přišla mateřská a s ní neodbytná touha dělat něco víc než mámu, přichází nápad… Katka totiž miluje šití a miluje děti, je kreativní a hyperaktivní :-), a tak vzniká značka FoFo Design.
Katka šije fusaky, deky na hraní, koše na hračky a další krásné, a hlavně praktické nezbytnosti, která každá matka ocení. Každý nový model prochází přísnou testovací fází, kterou obstarává Katčin malý syn.

S Katkou to nepřestává šít. Její podnikání netrvá ani rok a přichází nabídka organizátorů Sdílka. Tentokrát je však Katka v roli vystavující. Své výrobky prezentovala v Ostravě-Porubě a s dalšími 64 regionálními a originálními tvůrci předvedla, že když děláte, co vás baví, vaše výtvory jsou úžasné.

A co na to Katka? „Kdyby mi někdo před 4 lety, kdy jsem spoluorganizovala Sdílko Poruba řekl, že budu jednou jeho součástí jako vystavující, tak bych se minimálně ze srdce zasmála. Na Sdilku jsem se poprvé viděla tváří v tvář s mými fanoušky a zákazníky a jsem za to moc ráda. Každý má svůj příběh a já jsem ráda, že můžu udělat radost jak rodičům, tak i jejich dětem, kteří budou v mých zimních i letních fusacich vždy v teple a v suchu.  Občas si říkam, že by bylo fajn být aspoň na chvilku "obyčejnou" mámou, ale když sednu ke stroji a vidím, jak mi pod rukama vznikají věci, které rodiče ma trhu doteď marně hledali, nemůžu jinak než šít dál a dál. Pak jsem spokojená já, oni a v neposlední řadě i můj syn. Protože když je spokojená máma, tak je spokojené dítě a manžel taky. :-)"

Podnikání dává smysl. Pokud máš i ty zálibu, která je tvou vášní nebo v hlavě nosíš podnikatelský nápad, ale nevíš, jak s tím hnout, zkus bezplatný program Green Light, který ti pomůže to rozjet.
Podnikat se dá totiž v čemkoli. www.greenlight.vsb.cz

 

Autor: Lenka Kolarčíková
Foto: Kateřina Foltýnková