Zpět na hlavní stránku 07.03.2019

Rehabilitační pomůcka Sensei převálcovala i moderní technologie


Poslední únorový den se v aule VŠB-TUO konal 6. ročník Startup Show, na které se představilo 7 nejlepších startupových projektů Moravskoslezského kraje. Nováčci mezi podnikateli předvedli, kam se jejich nápady posunuly za 3 měsíce intenzivní práce. Největší úspěch slavil projekt Sensei resonance space a jejich rehabilitační pomůcka. Dalšími výherci jsou pánové z projektů Urbido a Virtual real life.

Rehabilitační pomůcka Sensei převálcovala i moderní technologie

V porotě zasedli žurnalista Miloš Čermák, investor Miloš Lukačka a specialistka na startupy Lenka Kučerová. Každý projekt po prezentaci důkladně prověřili odbornými dotazy a nakonec vybrali tři vítěze. „Paleta letošních projektů byla velmi pestrá. Jsme rádi, že se nám opět přihlásily projekty zastoupené ženami. Poprvé jsme v Green lightu měli také teprve 16 letého účastníka a i když nevyhrál, klobouk dolů před jeho výkonem i nápadem, který zřejmě neskončí jen „na papíře“. Bylo taky velmi milé vidět na Startup Show spoustu absolventů minulých ročníků. Rádi bychom v MSK budovali komunitu podnikáníchtivých lidí a vytvořili zde jakési podhoubí pro růst a rozvoj podnikavost“, doplnila Andrea Šimoníková, vedoucí útvaru Podnikání a kariéra z Centra podpora inovací VŠB-TUO.


Porota i diváci ocenili nejlépe projekt Sensei resonance space a jejich multidisciplinární rehabilitační pomůcku pro děti. Barbora Vávrová a Romana Janečková pracují na vývoji svého nápadu už dva roky. Během této doby několikrát změnili návrh svého prototypu, aby plně vyhovoval dětským pacientům. Spoluautorka projektu Romana Janečková k vítězství uvádí: „Do Green lightu jsme se přihlásily, protože z vlastní zkušenosti víme, jak důležitá rehabilitace je a na trhu chybí produkt, který by stimuloval více funkcí mozku najednou. Výhra 300.000,- Kč je pro nás velkým zadostiučiněním, že náš projekt má smysl a díky výhře se budeme moci věnovat naplno tomu, čemu věříme a pomoci mnoha dětem ke zkvalitnění jejich životů. Výhru přednostně využijeme na certifikaci naši pomůcky, aby mohla být co nejdříve uvedena na trh.“


Cenu rektora a 100.000,- Kč od poroty získal projekt Urbido. Jejich webová aplikace v konceptu Smart Cities pomáhá velkým městům i malým obcím se správou každodenních činností. „Děkujeme Green lightu hlavně za cenné rady. V průběhu akcelerátoru jsme mysleli, že všechno víme a umíme, ale ukázalo se, že jsme teprve na začátku. Díky mentorům jsme našli směr, který může náš byznys dobře nakopnout,“ dodává člen týmu Urbido Michal Faltejsek, absolvent VŠB-TUO.


Zabodoval také Vladimír Nekuda s Virtual real life. Projekt jeho týmu se zaměřuje na využití virtuální reality hlavně ve výrobních firmách pro testování nových pracovníků.


Michal Staněk a Jan Voráček z projektu Freecross a jejich inovativní splitboardové vázání oslnili partnery Moravskoslezského inovačního centra a získali tak jejich podporu na další rok formou individuálního mentoringu a využití kanceláře.


6. ročník startupového programu absolvovalo 7 nejlepších projektů z celkových 40 přihlášených. „Úspěšné zúročení těžké dřiny je to, co žene podnikatele kupředu. Týmy letošního „běhu“ dokázaly opět posunout hranice a zařadily se k celosvětově vysoké úrovni, nejen kvalitou projektů, ale také kvalitou prezentací. Nechyběly slzy štěstí, protože milovat svůj startup tělem i duší a jít tzv. „all-in“ se nakonec vždy vyplatí. Bylo mi ctí být u toho a těším se, jak bude podnikatelské prostředí regionu dále vzkvétat.“ Okomentoval akci jeden z mentorů a specialista na prezentační dovednosti Lukáš Hrdlička ze společnosti Presentation.

Organizátorem programu GREEN LIGHT je Centrum podpory inovací VŠB-TUO. Program je realizován díky podpoře Moravskoslezského kraje, Moravskoslezského inovačního centra a mnoha dalších podporovatelů.
Program GREEN LIGHT je podpořen z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Seznam všech projektu si můžete prohlédnout zde.