Zpět na hlavní stránku 21.10.2020

Jak získat startupového Oskara?

Dobrých mentorů není nikdy dost, a proto jich v Green Lightu máme letos hned 6. Tři z nich jsme si představili minule a nyní na řadu přichází další trojice superheros mentors.

Jak získat startupového Oskara?

Martin Čech
VŠB-TUO

Možná jste o Martinovi nevěděli, že byl před pár lety u zrodu projektu Bubba chléb, který nabízí to nejlahodnější, ručně dělané banánové pečivo v Ostravě. Rád mentoruje projekty a týmy, které chápou problémy jako příležitosti ke zlepšování vlastních dovedností a jejich řešení jim přináší radost. Zkrátka, kdo “peče” s Martinem, tomu se daří.

Martin je profesionálním logistikem, konzultantem průmyslových firem, univerzitním pedagogem, vědcem, cestovatelem a podnikatelem. Věnuje se průmyslové logistice, řízení dodavatelských řetězců a zlepšování podnikových procesů, působí na VŠB-TUO a ŠKODA AUTO VYSOKÉ ŠKOLE v Mladé Boleslavi. Má bohaté zkušenosti z projektů realizovaných pro řadu velkých společností, ze zahraničních stáží ve Francii, Finsku, Rusku a Číně a vlastního podnikání. Je také spolupořadatelem jedinečného spirituálního Healing Festivalu.

Oskar Kořistka
Supernova

Možná vypadá, že zrovna opustil brány střední školy, ale nenechte se zmást. Ostřílený ostravský Oskar toho má za sebou více, než tušíte. Stejně tak jako rád zdolává vrcholky hor, pomůže i vám zdolat začátky v podnikání. Oskar tvrdí, že dobré nápady jsou všude kolem nás, stačí je jen objevit a pořádně se do nich opřít.

Oskar spolu s kolegy založili úspěšný startup Supernova, ve kterém společně vyvíjejí nástroj pro zjednodušení tvorby mobilních aplikací. Časopis Forbes Supernovu vyhlásil jako druhý nejlepší český startup a jako jediný se dostal do prestižního amerického akcelerátoru Y Combinator. V loňském roce získali investici 36 mil. Kč pro další rozvoj a rozšíření základny uživatelů.

Matěj Kastner
ProRocketeers

Pojďme si na úvod říct, co znamená být agilní. Potom totiž zatoužíte, aby byl mentorem vašeho projektu právě Matěj. Znamená to tedy – být dynamický, flexibilní, rychlý, schopný reagovat na změnu, komunikovat se zákazníkem, ptát se na jeho potřeby, pracovat jen na tom co přináší hodnotu, učit se, zlepšovat se, měnit se. Člověka, který ovládá tyhle finty, do začátku podnikání prostě chceš!

Matěj je Agilní coach, působí v ostravském vývojářském studiu ProRocketeers, které se zabývá vývojem webových aplikací na míru i rozvojem vlastních startupů. Má zkušenosti jako vývojář, technický lídr i jako vedoucí vývojového oddělení o dvou stovkách lidí. Ze startupové oblasti úspěšně vyvinul a uvedl na trh produkt WOODR pro lesnický průmysl, podílí se také na startupu v medicínské oblasti. Matěj prošel za svou dráhu v IT cestu od podnikání na vlastní noze po roli CTO. Vedl několik agilních transformací – interně i externě. Zaměřuje se na smysluplné vedení lidí a produktů v IT. Rád poskytne své bohaté zkušenosti z vývoje IT produktů a síť kontaktů pro co nejsmysluplnější směřování vašeho nápadu.

Ještě to stihneš! PŘIHLAS SVŮJ PROJEKT do 31. 10. a rozjeď svůj sen o podnikání.