Zpět na hlavní stránku 19.04.2023

Green Light Startup Show oslavil 10 let


5 kulatých stolů a 5 témat do diskuse, panelová diskuse, 2 workshopy jak prodávat na sociálních sítích, beseda fuckup stories Honzy Jůzla a jeho hostů, beseda popularizátorky umělé inteligence Sary Polak, 5 nových podnikatelských projektů. To byla jubilejní 10. Green Light Startup Show.

Green Light Startup Show oslavil 10 let

Akce navázala na dopolední program Dne Zlepši si techniku určeného pro ZŠ a SŠ a jelikož má i pro-gram Green Light absolventy z řad středoškoláků, zajímaly nás názory pedagogů na témata podpory podnikání a podnikavosti, zájmu o techniku nebo podnikání žen.

Příjemnou atmosféru podpořilo vystoupení SaxOffOn, na které navázal Veletrh startupů, kde se ukázali nejen bývalé projekty programu Green Light, ale své zastoupení zde měl i ostravský Impact Hub, Czech Invest nebo Moravskoslezské inovační centrum. Úspěch měly u návštěvníků také praktické workshopy, beseda jednoho ze zakladatelů Green Lightu o tom, že podnikání přináší i řadu překážek a fuckupů. Neméně zajímavá byla i beseda Sary Polak o lidech a umělé inteligenci. Moderování se i letos zhostil Lukáš Ščurek, známý jako DJ Lowa. Závěr dne patřil oslavě 10. výročí, kde nesměl chybět fantastický dort z cukrárny Ollies a bublinky od Navínko.

Hlavní cenu 100 000,- věnoval Moravskoslezský kraj Renému Lukošovi za jeho farmu na 100% bio mikrozeleninu pěstovanou po celý rok. Cenu rektora Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava získal společně s 50 000,- Kč odměnou projekt Dominika Waldera a jeho bezkontaktní osvětlení pro skříně, šuplíky a kuchyňské linky. „Náš projekt se hodně posunul právě díky Green Lightu. Měli jsme problém s certifikací a na tom jsme se zasekli, ale hned první týden v akcelerátoru nám sehnali člověka, který se tím zabývá, vyřešili jsme to a mohli jsme jít dál,” vysvětluje Dominik Walder, CEO projektu Walder.Tech. Mezi pět projektů, které se publiku představili patří i Twistlamp s designovými lampičkami, Bylinky do schránky a bezpečnostní světelný náramek pro cyklisty SeeMe.

„Všem mladým lidem, kteří se rozhodli svůj podnikatelský nápad představit a udělat maximum pro jeho realizaci, držím palce. Právě tato odvážná nastupující generace bude brzy formovat náš region a významně ovlivňovat jeho další směřování. Moravskoslezský kraj prochází transformací směrem od těžkého průmyslu k inovacím a nejnovějším technologiím. A právě akce jako Green Light naši vizi posilují. Gratuluji nejen oceněným, ale všem účastníkům. Jejich náboje a odhodlání se velmi vážím,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, který se akce osobně zúčastnil a předal jedno z ocenění.

Green Light je akcelerační program na podporu podnikání. Za deset let se do něj přihlásilo již 484 projektů a samotou Startup Show absolvovalo 75 z nich a přes 67 % účastníků akcelerátoru stále podniká. Organizátorem programu Green Light je Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava. Program je realizován díky podpoře Moravskoslezského kraje. Poděkování patří také společnosti Big Shock, díky níž nám energie vydržela po celý dlouhý den, Patriotům MSK za a mnoha dalších podporovatelů.  

Všechny projekty najdete na www.greenlight.vsb.cz.