Zpět na hlavní stránku 28.02.2024

Game Arts – jakou roli hrál Green Light v jejich startupu a co je vedlo k prodeji?


Ve světě, kde inovace řídí herní průmysl se Game Arts – úspěšný startup, rozhodl překvapit svým nedávným prodejem. Rozhovor s jeho zakladatelem Danielem Stoklasou odhaluje důvody za tímto rozhodnutím, význam účasti v Green Light Akcelerátoru a plány nového majitele pro budoucnost projektu.

Game Arts – jakou roli hrál Green Light v jejich startupu a co je vedlo k prodeji?

1. Jaké byly hlavní důvody nebo rozhodující momenty, které vedly k prodeji Game Arts?
Hlavními faktory, které ovlivnily naše rozhodnutí prodat Game Arts, byla naše touha posunout projekt na další úroveň. Uvědomili jsme si, že Game Arts má obrovský potenciál změnit pravidla hry v herním průmyslu díky své unikátnosti a absenci přímé konkurence. Bylo to pro nás důležité rozhodnutí, protože jsme chtěli, aby se Game Arts rozvíjel a dosahoval ještě větších úspěchů.

2. Prodat Game Arts muselo být těžké rozhodnutí. Kdo je nyní majitelem a víte, kam chce tento projekt směřovat?
Rozhodně to nebylo jednoduché rozhodnutí, ale současným vlastníkem je pan Heger. Jsme přesvědčeni, že pod jeho vedením se projekt ubírá správným směrem. Jeho vize pro budoucnost Game Arts a způsob, jakým přistupuje k dalšímu rozvoji, jsou přesně to, co jsme si přáli. Předání vedení bylo krokem, který byl nezbytný pro další růst a expanzi Game Arts. I když to pro nás bylo emotivní rozhodnutí, jsme nadšeni z možností, které před projektem stojí, a věříme, že pan Heger je ideální osoba pro jeho další vedení.

3. Zúčastnili jste se Green Light Akcelerátoru a vyhráli 2. místo na Startup Show, jaký měl Green Light vliv na váš projekt doporučil byste ho ostatním?
Green Light měl na nás opravdu zásadní vliv, co se týče získání potřebného know-how – navedl nás správným směrem, čímž nám ušetřil nemalé množství času a energie. Program nám umožnil vyvarovat se mnoha potenciálních chyb a usnadnil nám rozhodovací procesy. Navíc, díky Green Lightu jsme se setkali s řadou inspirativních lidí a mentorů, jejichž rady a kontakty jsou pro nás cenné i dále. Z těchto důvodů bych Green Light Akcelerátor bez váhání doporučil každému, kdo hledá způsob, jak posunout svůj podnikatelský záměr vpřed.