Zpět na hlavní stránku 04.10.2019

Free Cross: Nelíbí se ti, co nabízí trh? Tak si vytvoř vlastní řešení!


Honza a Michal jsou milovníci sportu – v létě bikeři, v zimě snowboardisti. V 6. ročníku GREEN LIGHT soutěžili s inovativním vázáním na splitboard. Štvalo je, že všechny dostupné varianty nijak neřeší zamrzání a usazování sněhu ve vázání, a tak si vymysleli své vlastní, které má spolu s dalšími vylepšeními jedinečnou ergonomii. Na StartUp Show kluci avizovali žádost o užitný vzor a poté testování prototypu.

Free Cross: Nelíbí se ti, co nabízí trh? Tak si vytvoř vlastní řešení!

GL StartUp Show: cena MSIC

Free Cross dnes: Užitné vzory jsou nakonec dva. Vázání prošlo testováním a na základě doporučení a také kvůli zjednodušení výroby jej museli kluci ještě trochu poupravit. Nicméně úpravy jsou u konce a na začátku září došlo k zahájení výroby první série. Michal s Honzou ale taky dobře ví, jak je důležité být vidět, proto jste se s nimi mohli potkat na Future Port v Praze, vázání prezentovali i v Torontu. Úspěch ale také zaznamenali na poli financí, získali totiž StartUp Voucher a Techart voucher pro další rozvoj svého projektu.

Co říkají o GREEN LIGHT: Účast v GREEN LIGHT bychom doporučili lidem, kteří mají nějaký nápad, ale nemají zkušenosti s podnikáním a neví od čeho přesně začít. GREEN LIGHT jim určitě pomůže v utřídění myšlenek a v získání komplexního pohledu na celou věc. Navíc prezentace před plnou aulou lidí je fakt super zkušenost!