Zpět na hlavní stránku 09.02.2021

Diagnóza Startup generalis


Něco vás tak napadne, zavrtá se vám to do mozku a už se toho nedá zbavit. Stává se to často i nečekaně, bez zjevné příčiny, v různou denní dobu a na všelijakých místech. Třeba si tak potkáte kamaráda, bavíte se o práci a je to tam. Nebo si večer dáváte sprchu a než sáhnete po ručníku, máte v mozku brouka.

Diagnóza Startup generalis

Takový stav může mít lehký průběh, ale u některých jedinců způsobuje vážné komplikace. Uveďme např. nespavost, workoholismus, nedostatek času na rodinu, narůstající výdaje. Co s tím? Výbornou terapií na tyto stavy je program Green Light, který vám pomůže analyzovat to, čím procházíte, stanoví vážnost situace, navrhne postup řešení či vás odkáže na specializovaného odborníka. „Snažíme se, aby těch specialistů bylo každý rok více a více, abychom byli schopní řešit co nejrozličnější ‚diagnózy‘,“ dodává jeden z mentorů Jan Adam Plaček.

A jak si vede 11 týmů v 8. ročníku Green Light Akcelerátoru, které si diagnózou "Startup generalis" právě procházejí?

Je to právě jeden měsíc, kdy byl Akcelerátor zahájen a letos zcela netradičně v onlinu. Online probíhají také všechny workshopy, konzultace a zpětné vazby. A, světe, div se, funguje to i na dálku.

Letošní ročník jsme významně posílili o další externí mentory, kterými jsou vedle Jana Adama Plačka, Martina Čecha a Honzy Jůzla také Oskar Kořistka, Matěj Kastner, Jan Tkáč nebo Jarka Kořená. To se ukazuje jako skvělý tah. Každý mentor má na starosti jen určitý počet projektů tak, aby měl dostatečný prostor s nimi do hloubky pracovat.

“Program Green Light musíme zatím jen pochválit. Workshopy s odborníky jsou pro nás cenné a pomáhají nám vnímat náš produkt i z jiného úhlu. Jsme rádi i za našeho mentora, který nám skvěle poradil a díky tomu se náš projekt posunul o kus dopředu.” doplňuje Patrik z projektu, díky kterému bude nakupování pohodlnější.

Po absolvování čtvrtiny programu týmy prezentovaly své dílčí úspěchy a byla skutečně radost slyšet, kam se projekty zaměřené od aplikací, přes ekologii až po hardware posunuly. Již po čtyřech týdnech zní v jejich prezentacích slova jako patent, sales, 3D model, certifikace, prototyp, B2B, investor, B2C, tranche, atp. „Měli jsme z online varianty Green Light obavy, ale ukazuje se, že to všechno funguje dobře. Podle zpětných vazeb projektů jim elektronická komunikace vyhovuje, líbí se jim i dosavadní program akcelerátoru,“ říká Tereza Mučková, koordinátorka programu. Do finální Green Light Startup Show, která bude letos také zcela odlišná, ještě zbývá dost času. Projekty tak mohou pilovat své prezentace, ale čeká na ně ještě celá řada seminářů a setkání s odborníky.

Jaké projekty to dotáhnout až na Startup Show, která se uskuteční 29. dubna, a utkají se tak o 250 000 korunovou výhru?