Na univerzitě začala výuka nového předmětu START-UP Podnikání

Pro studenty, kteří zvažují rozjezd vlastního podnikání a láká je svět startupů připravilo Centrum podpory inovací VŠB-TUO ve spolupráci s Katedrou podnikohospodářskou EkF nový volitelný předmět: START-UP PODNIKÁNÍ.

První hodina proběhla ve středu 14. února a jeden z vyučujících předmětu Jan Adam Plaček na ní studentům představil, jak důležitá je osobní motivace při rozjezdu startupu. Ve své přednášce se věnoval také startupovému světu a inovacím obecně. Druhé setkání, které proběhlo tento týden, lektorovala osobní koučka Michaela Holišová. Studenti během této hodiny vypracovávali svůj osobní canvas.

Během 13 společných setkání se studenti seznámí, s jakými osobními předpoklady vstupovat do podnikání, jak si připravit tzv. lean canvas neboli základní podnikatelský záměr, ale i to, jak dělat průzkum u potenciálních zákazníků nebo pracovat v týmu. Právě na týmové spolupráci je předmět ve své praktické části postavený. Momentálně je předmět v nabídce pro studenty EkF (pro studenty oborů Ekonomika podniku a Management) a FEI, nicméně připravuje se jeho rozšíření pro další fakulty a obory.

Organizátorka předmětu Kateřina Kučová z univerzitního Centra podpory inovací doplňuje: „Chtěli bychom, aby studenti získali motivaci k podnikání, překonali počáteční bariéry a našli originální způsoby řešení pro rozjezd vlastního businessu. Podnikání „na vlastní kůži“ si v rámci předmětu vyzkouší na konkrétních příkladech a modelových situacích.“

Výuka probíhá každou středu odpoledne v prostorách Centra podpory inovací. Mezi lektory se v dalších hodinách představí např. zástupci marketingové agentury Leemon nebo Jan Tkáč z úspěšného startupu PresentiGO.

Výuka předmětu START-UP PODNIKÁNÍ je realizována v rámci projektu „Technika pro budoucnost“ na VŠB-Technické univerzitě Ostrava, reg. č. CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_015/0002338.

Více informací o předmětu START-UP PODNIKÁNÍ