MIRdesign – evoluce bydlení

MIRdesign – evoluce bydlení

Projekt MIRdesign, který si v roce 2015 prošel GREEN LIGHT Akcelerátorem, dostává po 3 letech konkrétní podobu. Ve čtvrtek 7. června 2018 bude v Potštátu slavnostně představena první zasypaná dřevostavba tohoto typu na světě. Jedinečný design této stavby vychází z konstrukčních systémů vesmírných stanic a důlních děl. Díky tomuto patentovanému a vysoce ekologickému řešení zajišťuje stavba nejvyšší bezpečí a komfort jejím uživatelům.

Slavnostního otevření se 7. 6. ujmou zástupci Moravskoslezského a Olomouckého kraje Jarmila Uvírová a Bc. Pavel Šoltys, DiS. Pro veřejnost bude vzorový dům přístupný po celý den 9. 6. 2018.

Původce myšlenky a autor projektu Ing. Roman Fojtík, Ph.D., vědec, soudní znalec a autorizovaný inženýr v oboru statika, dynamika a diagnostika staveb uvádí: „Tento dům je dalším evolučním stupněm v bydlení. Každý člověk má povinnost chovat se šetrně k životnímu prostředí a zároveň má nárok na plný komfort bydlení.“

Dr. Fojtík rozhodl, že umožní lidstvu ekologické bydlení s vysokou přidanou hodnotou v podobě komfortu, bezpečnosti a minimálních provozních nákladů a dodává: „Tento typ bydlení změní svět. Technologické výhody MIRdesign zlepší život všech.

Systém MIRdesign je produktem společnosti Elite Timber Construction, s.r.o., která se specializuje na využití ekologických materiálů, zejména dřeva, ve stavebním průmyslu. Nejčetnějším příkladem jsou mostní konstrukce, které je možno nalézt na území celé České republiky. „Dlouhodobým cílem je však rozšířit využití těchto materiálů a principů i do běžných staveb, dostupných nám všem, tedy běžným každodenním uživatelům“, uvádí Dr. Fojtík.

Více o projektu se můžete dozvědět na www.mirdesign.cz, kde si rovněž můžete zajistit účast na slavnostním otevření vzorového domu.

Zdroj foto: MIRdesign