GREEN LIGHT jako odrazový můstek pro zahraničí!

Uvažujete nad tím, že byste přihlásili svůj nápad do GREEN LIGHT Akcelerátoru, ale ještě váháte? Říkáte si, že rozvíjet svůj startup v Ostravě je sice fajn, ale vás láká mnohem širší trh? Jsme přesvědčeni, že nejprve je dobré mít zvládnuté podnikatelskou abecedu na menším měřítku (a testovat základní premisu v prostředí, které znáte), ale v dalším rozvoji produktu je určitě skvělé vzít si inspiraci ze zahraničí a mířit s expanzí třeba právě za hranice ČR.

V tomto ohledu GREEN LIGHT výborně funguje jako odrazový můstek a mnoho startupů po absolvování našeho Akcelerátoru zamířilo na zkušenou (nebo přímo rozvíjí svůj produkt) do zahraničí. Skvělým rozcestníkem jsou v tomto případě startupové aktivity CzechInvestu. Podívejte se, jaké jednotlivé programy pro zahraniční expanzi nabízejí a sledujte jejich informační kanály, velmi často se zde objevují aktuální výzvy.

Kam GREEN LIGHT absolventi už zamířili?
XTND
XTND

XTND
Jeden z prvních absolventů našeho GREEN LIGHT Akcelerátoru. Od roku 2014, kdy zvítězili se svým elektroboardem (tehdy ještě pod názvem Driwhel) na GREEN LIGHT StartupShow ušli dlouhou cestu. Přesídlili místo podnikání do USA a po úspěšné kampani na Kickstarteru nyní ladí produkt pro jeho finální distribuci.

 

 

 

 

Jan Tkáč (PRESENTIGO) a Andrea Šimoníková (Centrum podpory inovací) na START-UP DAY v Paříži

PRESENTIGO
Startup, který přináší firmám revoluční prezentační platformu pro prezentaci jejich produktů a systémů. A to ať už interně pro potřeby firmy samotné nebo například obchodním partnerům na veletrzích. Díky programu CzechAccelerator se v roce 2015 dostali do Sillicon Valley. A například v loňském roce se společně s dalšími startupy z MSK, Centrem podpory inovací a MSIC vydali na krátkou návštěvu Paříže, kde se prezentovali před místními investory (info o cestě).

 

 

 

 

 

Martin Lonský ze startupu ApuTime v rozhovoru pro média během tříměsíční akcelerace v New Yorku

ApuTime
Absolventi GREEN LIGHT Akcelerátoru 2016/2017. Od letošního září se účastní tříměsíčního programu Czech Accelerator v New Yorku. Novinky můžete sledovat na jejich Facebooku.

 

 

 

 

 

Absolventi 5. ročníku GREEN LIGHT Akcelerátoru (2017/2018)
WAPS TECHNOLOGIES se prezentují na konferenci TechDay

WAPS TECHNOLOGIES
V dubnu prezentovali svůj startup zaměřený na zpracování dokumentů s využitím prvků umělé inteligence na GREEN LIGHT StartupShow. A už o měsíc později představili projekt na konferenci TechDay v NewYorku. O jejich cestě do NewYorku psal například i Moravskoslezský Deník.

 

 

 

 

 

JOYSTREE prezentují svůj produkt na konferenci UNBOUND

JOYSTREE
Další z letošních projektů, který se po dubnové StartupShow dostal do světa. V červenci se tento tým cestovatelské aplikace vydal do Londýna. Společně s dalšími českými startupy navštívili ambasádu v Londýně a během intenzivního týdne absolvovali řadu školení pro rozjezd businessu v UK. Vrcholem cesty potom byla prezentace startupu na digitální a technologické konferenci UNBOUND. Více o jejich cestě.

 

 

 

 

 

Ještě váháte? Neváhejte dlouho, přihlášky do letošního GREEN LIGHT Akcelerátoru přijímáme do 15. 10. 2018.

Text: Kamila Smutná, M. A.
Foto: archiv jednotlivých startupů a archiv Centra podpory inovací VŠB-TUO