Dejte sbohem zaběhnutým účetním postupům

Účetní oddělení ve firmách často přijímají desítky i stovky faktur denně, které je potřeba správně roztřídit a zaevidovat. Nedostatek času a spěch může způsobit, že se faktury „zatoulají“ nebo se neuhradí včas.

S nápadem, jak zjednodušit a hlavně urychlit proces zpracování faktur ve firmách, přichází Miloslav Szczypka, student 3. ročníku informačních a výpočetních technologií VŠB – Technické univerzity Ostrava. K myšlence ho přivedla práce ve firmě, která zpracovává velké množství faktur. Řešení našel v podobě systému, který dokáže faktury automaticky roztřídit a zařadit do účetnictví. Stačí je mít naskenované, vyfocené nebo ve formátu pdf. Systém firmám ušetří čas a sníží chybovost, která často pramení z manuálního zpracování zaměstnancem.

Miloš je velký nadšenec do IT, umělé inteligence a počítačové bezpečnosti.  S vývojem mu pomáhá Jan Tyc a s testováním Peter Krivánek.

VIDEO o projektu WAPS TECHNOLOGIES

Představujeme projekty 5. ročníku GREEN LIGHT Akcelerátoru. Chcete je poznat osobně? Přijďte 12. 4. na závěrečnou Startup Show.