Zpět na hlavní stránku 02.01.2020

Vouchery na podporu podnikání jsou opět tady! Nepromeškej šanci získat až půl milionu!


Moravskoslezský kraj podporuje podnikání, to je známá věc, a proto ještě ke konci tohoto roku vyhlásil dotační program s názvem Podpora podnikání v Moravskoslezském kraji 2020. V rámci něj lze žádat o StartUp voucher, Voucher pro začínající firmy, TechArt voucher a InnoBooster voucher. Termín pro podání žádostí je pro všechny tituly stejný, a to od 1. do 10. ledna 2020 do 11:59:59 hodin. Proto neváhej a pro podporu svého podnikání pospíchej!

Vouchery na podporu podnikání jsou opět tady! Nepromeškej šanci získat až půl milionu!

Centrum podpory inovací patří do skupiny míst, kde ti mohou pomoci s přípravou žádosti o StartUp voucher a Voucher pro začínající podnikatele. Samozřejmě, žádost za tebe nenapíšeme, ale provedeme tě všemi formuláři a potřebnými kritérii tak, aby tě nic nepřekvapilo a tvoje prezentace byla absolutně jistá. Obrať se na nás, sejdeme se a uvidíme, s čím budeš potřebovat pomoct.

StartUp voucher a to druhé

O StartUp voucher si můžeš požádat, pokud jsi OSVČ nebo právnická osoba, které existují kratší dobu než pět let, samozřejmě musíš mít sídlo v našem kraji. Voucher má podpořit podnikatele a podniky k vývoji životaschopného, inovativního a škálovatelného produktu či služby s globálním potenciálem. Projekt by rovněž měl být připravený k rychlé validaci na trhu. Chceš-li žádat o méně než 50 000 korun, ani se nenamáhej, minimální částka, která se musí v žádosti objevit je totiž právě tato. Maximálně si můžeš říct o 500 000 korun.

Voucher pro začínající podnikatele je novinkou a měl by tě zajímat, pokud je tvůj podnikatelský projekt spíše běžný, ale dobře promyšlený, znáš svou konkurenci a prostředí, ve kterém chceš svůj business nakopnout. Obor činnosti není oficiálně omezený, ale lepší bude, když budeš dělat něco řemeslného či v oblasti služeb. Říct by sis měl o minimálně 50 000, maximálně si můžeš pomýšlet na 150 000 korun.

Pro oba vouchery platí, že se na financování projektu budeš spolupodílet. Moravskoslezský kraj ti dá maximálně 70 % uznatelných nákladů, které si napíšeš. Peníze, které ti budou přidělené ti také přijdou ve dvou fázích. Prvních 75 % po rozhodnutí o poskytnutí dotace a podpisu smluv, na zbylých 25 % si počkáš až do řádného vyúčtování tvé dotace.

Více informací o podmínkách najdeš na stránkách Moravskoslezského kraje, veškeré potřebné přílohy, kontakty a možnost podání žádosti zase najdeš tady. Jde ti z toho hlava kolem? Obrať se na nás, pomůžeme ti!