Zpět na hlavní stránku 23.09.2022

Je čas na byznys!

Před 10 lety na VŠB-TUO vznikl startupový akcelerátor Green Light. Bylo to živelné a nové. Něco, co se v českých končinách teprve rozjíždělo. Přestože marketingová podpora nebyla tak výrazná, přihlásilo se už tehdy mnoho zajímavých projektů.

Je čas na byznys!

Dnes je situace odlišná, kdo není ve startup projektu, jako by nebyl. I Green Light Akcelerátor se za 10 let proměnil a vypiloval program tak, aby projekty maximálně přiblížil k reálnému vstupu na trh. Přihlášením do Green Light Akcelerátoru získáte podporu 8 zkušených mentorů/ek, kteří vás provedou nejkratší cestou k úspěšnému startu vašeho podnikání. Získáte znalosti na 15 workshopech se špičkovými lektory se dozvíte vše, co potřebujete vědět, abyste uspěli a byli lepší než vaše konkurence. Získáte také pomoc a radu od úspěšných absolventů Green Lightu, kteří se s vámi podělí na uzavřených setkáních. Nemusíte opakovat chyby, které udělal už někdo před vámi, když se z nich můžete poučit. A v neposlední řadě získáte užitečné kontakty. Ať už hledáte další členy do týmu, kontakty na zákazníky nebo pomoc při řešení odborného problému, naši experti vám rádi pomůžou.

Udržitelné módní oblečení Nilmore, personifikované herní ovladače GameArts, apka na lepší parkování AnthonyApp, VR v rehabilitacích Virtual Real Life, zavlažovací systém Zahradní Olla, sdílený 3D tisk Joggle, smart a bio zemědělství Ullmanna a další inovativní produkty a apky pro spousty oborů. To vše se urodilo v hlavách absolventů Akcelerátoru. Ti všichni už se svými nápady podnikají.

Dodneška si pamatuji, jak jsme byli v prvním Akcelerátoru a završovali svou prezentaci na Startup Show. Právě Green Light Akcelerátor nám dodal sebevědomí, díky kterému jsme potom vyhráli Czech akcelerátor a dostali se do Ameriky. Z tohoto hlediska startupové akcelerátory mají svoji roli, protože tam lidí mění mindset. Rozhodně bych všem lidem, kteří o startupu uvažují, doporučil Green Ligth, protože je to perfektní pro start. Já se ho dnes účastním už jako mentor a vidím, kolik péče každý účastník získá. A pak už je to jen na vás.“ Uzavírá Jan Tkáč z firmy AVE soft a mentor Green Light Akcelerátoru.

V Green Light Akcelerátoru můžete zdarma získat zkušenosti k nezaplacení, pomoc od profesionálů a nějaký ten peníz do začátku podnikání. Pomáháme startupům už 10 let! Přihlásit se můžete do 23. 10. 2022 na www.greenlight.vsb.cz

Green Light připravuje Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava ve spolupráci s Moravskoslezským krajem a řadou dalších partnerů. Program je podpořen z rozpočtu Moravskoslezského kraje.