Česko – francouzský „START-UP DAY“

Česko – francouzský „START-UP DAY“

Že se dají různé události prezentovat různými způsoby, jsme se mohli přesvědčit u příležitosti státního svátku 28. října na Velvyslanectví České republiky v Paříži, kde se prezentoval Moravskoslezský kraj a v rámci této prezentace proběhl také česko-francouzský startups workshop.

Centrum podpory inovací a Moravskoslezské inovační centrum představili svou činnost a možnost prezentovat se před třemi pařížskými inkubátory dostali i vybraní absolventi programu GREEN LIGHT -Tike s.r.o. a PRESENTIGO s.r.o. a další inovativní firmy z Moravskoslezského kraje.

O neobvyklou show se pak postarala ostravská společnost Lumitrix s.r.o., která videomappingem promítala přímo na budovu  českého velvyslanectví v Paříži. Andrea Šimoníková z Centra podpory inovací doplňuje „Potvrzuje se, že zajímavé firmy z našeho kraje mají co nabídnout i za hranicemi regionu. Jsme rádi, že můžeme našim absolventům pomoct při navazování i zahraničních kontaktů. Takovéto příležitosti jsou pro obě strany velmi cenné. Program GREEN LIGHT je opravdu komplexní a naše péče nekončí závěrečnou Startup show, tím to vše jen začíná.“