5. ročník GREEN LIGHT Akcelerátor právě začíná!

Pátý ročník byl tak trochu odlišný od těch předchozích, a to díky programu GREEN LIGHT Start, který jsme spustili v červnu 2017. Do této „podnikatelské přípravky se přihlásilo celkem 18 nadějných projektů, z nichž 5 se rekrutovalo dále do Akcelerátoru. Naši mentoři pomohli podnikatelským nováčkům posunout jejich nápady k reálným produktům, poradili jak své nápady ověřit u zákazníků, jak důležitá je motivace i kvalitní tým.

Během října a listopadu se pak mohli podnikavci hlásit do již pátého ročníku GREEN LIGHT Akcelerátoru, který by měl cestu na reálný trh ještě urychlit. Celkem se do programu, který pořádá VŠB – Technická univerzita Ostrava, přihlásilo 38 projektů. I struktura přihlášených projektů se oproti minulým ročníkům změnila, poklesl počet projektů studentských (39 %), naopak se zvýšil zájem již podnikající osob nebo zaměstnanců (61 %). Letos máme také jeden projekt ze zahraničí. Možná trochu paradoxně, vzhledem ke stále masivnější digitalizaci všeho kolem nás, se letos, stejně jako v loňském ročníku přihlásilo mnoho hardwarových projektů. Vybrat ty nejlepší nebylo vůbec jednoduché. Porota ve složení mentorů Jan Jůzl, Adam Plaček a Jiří Kubica rozhodla o postupu 16 projektů.

V polovině ledna zahájili členové týmů úvodním Kick off meetingem kolotoč pravidelných setkání, seminářů, workshopů a intenzivní přípravy, aby své projekty vypilovali nejen na závěrečnou Startup Show, ale hlavně, aby byli připraveni vstoupit do skutečného světa podnikání. Přejeme hodně štěstí, sil a elánu!