Vybrali jsme účastníky 4. ročníku a začínáme!

Během září a října jste se mohli hlásit do bezplatného akcelerátoru Green Light. Celkem se do programu, který pořádá VŠB – Technická univerzita Ostrava, přihlásilo úctyhodných 57 projektů. Čtyřicet dva z nich bylo studentských, v patnácti případech se jednalo o již podnikající osoby nebo zaměstnance. Také věková struktura byla velmi různorodá. Čtyřicet tři přihlášených týmů bylo mladších 30 let, třináct týmů uvedlo věk 30 až 50 let, jeden nad 50 let.
Oproti minulým ročníkům, kdy převládaly aplikace a softwarové řešení, se nám letos přihlásilo mnoho hardwarových projektů od vylepšeného spodního prádla přes speciální varné konvice až po chytré žárovky nebo eko domy, za což jsme velmi rádi.

Vybrat ty nejlepší nebylo vůbec jednoduché. Čtyřčlenná porota ve složení mentorů Jan Jůzl, Viktor Kučera, Adam Plaček a Michal Banot rozhodli o postupu 16 projektů.
Mezi přihlášenými se objevila i řada velmi zajímavých projektů, které ovšem nesplňují parametry startupu, jako inovativnost nebo globální potenciál. Přesto jsme usoudili, že některé z nich mají velký potenciál uspět jako lokální živnosti a rozhodli jsme se zahrnout je do programu také, ovšem se specifickými podmínkami. Věříme totiž, že i podpora na lokální úrovni je důležitá!

Všechny projekty, tedy 11 + 5, od nynějška budou navštěvovat intenzivní tréninky a semináře pro co nejefektivnější rozjezd svého podnikání. Na druhém Elevator Pitch, který proběhne na začátku ledna, se rozhodne, kdo z projektů postoupí do druhého kola programu a dostane možnost prezentovat se na únorové Startup Show. Pět zmíněných projektů se bude v druhé části účastnit pouze těch seminářů, které úzce souvisí s jejich podnikáním, a budeme je intenzivně propojovat s lidmi z oboru, kteří podnikají ve stejné nebo podobné oblasti.

Na konci programu získají všichni účastníci totéž – neocenitelné rady, kontakty a profesionální prezentaci svého produktu, díky které budou kdykoliv schopni představit se zákazníkům i investorům.

Držíme palce.